W Tarnobrzegu uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej (fotoreportaż oraz video HD)

Monumentalny kamień z tablicą pamiątkową w Alei Dębowej, składającej się z 96 dębów, symbolizujących 96 ofiar katastrofy smoleńskiej został wmurowany ku pamięci ofiar. Uroczystość przygotowana przez tarnobrzeskie stowarzyszenie Niezależni – Razem odbyła się niedzielę, na terenie Kopalni Machów.

Udział w obchodach wzięły władze kościelne, władze miasta, powiatu, patron uroczystości minister Jan Bury, organizacje społeczne, w tym tarnobrzeska Drużyna Strzelców oraz Bogusława Boyen, siostra tragicznie zmarłego w katastrofie Posła Leszka Deptuły.

Podczas uroczystości odczytany został wiersz autorstwa tarnobrzeskiej poetki, Stanisławy Kosmali, którego fragment umieszczono na tablicy pamiątkowej.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
strzelec
10 lat temu

„…organizacje społeczne, w tym tarnobrzeskie ZHP” – na zdjęciach harcerzy nie dostrzegam, Strzelców – owszem.

obiektywny
10 lat temu
Reply to  strzelec

Jak widać jaki portal taki poziom informacji…

Admin
Piotr Morawski
10 lat temu

Jeśli chodzi o harcerzy to ja na zdjęciach widzę np. Roberta Kędziorę z ZHP ale faktycznie Strzelców pominęliśmy w tekście. Już poprawione.

Fajnyfacet
10 lat temu

Czy ktoś zna treść napisu na kamieniu lub wiersz …bo jest coś o „mordzie”
Interesuje mnie czyja to morda? Ewentualnie na kim dokonano „mordu”. Szarfa zasłania i sens „podmiotu lirycznego” nie jest jasny. Jeżeli mord w sensie zabójstwa czy zbrodni? To na kim i przez kogo? Czy chodzi o 1940 rok? Czy miasto patrycypowało w kosztach tego pomnika i na ile wyceniło koszty uroczystości. Czy miejscy strażnicy stali przy monumencie w czasie pracy? Czy to należy do ich zadań?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content