Pływacy walczyli w Pucharze Ziemi Podkarpackiej (fotoreportaż)

Zawody o „ Puchar Ziemi Podkarpackiej w pływaniu” odbyły się w sobotę, 16 kwietnia, na pływalni OSiR w Tarnobrzegu. Rywalizację zorganizowali: Podkarpacki Okręgowy Związek Pływacki w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu oraz klub UKS Delfin Tarnobrzeg.

Na tarnobrzeskiej pływalni zameldowali się sportowcy z 12 klubów: UKS DELFIN Tarnobrzeg, MKP BOBRY Dębica, MKS IKAR Mielec, KP SOKÓŁ Rzeszów, UKS SIÓDEMKA Rzeszów, MKS Sanok, MOSiR WODNIK Krosno, UKS FOXBALL Rzeszów, MOTYL MOSiR Stalowa Wola, MUKP FALA Ropczyce, CSTiR Strzyżów i KP DELFIN Horyniec-Zdrój.

W zawodach udział wzięli pływacy z roczników ’99, ’98, ’97, ’96 i starsi. Sportowcy rywalizowali na dystansach: 4×50 m st. zmiennym (open) K i M, 50 m st. dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym K i M, 400 m st. dowolnym K i M, 100 m st. zmiennym, motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym K i M, 400 m st. zmiennym K i M, oraz w sztafecie 4×50 m st. dowolnym K i M.

Honorowy patronat nad zawodami objął prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Wyniki dostępne pod adresem http://www.pozp.info/?zawody,26

Informacja z 21.04.2011 UM Tarnobrzeg:

Miłą niespodziankę sprawił naszym zawodnikom Prezydent Miasta Tarnobrzega Norbert Mastalerz, który wręczył ufundowane przez niego nagrody najlepszym zawodnikom UKS Delfin Tarnobrzeg.

Podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo osiemnaście razy stawali na podium. Na pochwałę zasługują Kinga Madej, Zuzanna Janiec, Klaudia Bodzioch, Aleksandra Koczułap, Bartek Krzemyk, Konrad Kadrow, Konrad Safin, Filip Wiatrowski, Grzegorz Walczyk, Kacper Madej, Jakub Karolkiewicz oraz Hubert Safin.

Podopieczni UKS Delfin Tarnobrzeg poprawili swoje rekordy życiowe zajmując wysokie lokaty w zawodach. Na zawodach swoją obecność zaznaczyli oprócz Prezydenta Miasta Tarnobrzega, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Pani Anna Czaplińska oraz Dyrektor Sp 3 w Tarnobrzegu Pani Anetta Martyniuk.

Foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tbg_kk
12 lat temu

Zdjęcia w wodzie rewelacja.

Piotr_M
12 lat temu

Woda pięknie podkreśla dynamikę na zdjęciach, podobnie jak w fotografii przyrodniczej dynamiczne zdjęcia z pluskiem wody są rzadsze ale bardziej efektowne.

Zenon
12 lat temu

Faktycznie, szczególnie te ostatnie zdjęcia robią spore wrażenie.

Rybicki
12 lat temu

Zdjęcia są po prostu „zajebiste” jak i dyscyplina – pływanie!!! Jak miło popatrzeć na młodzież , która uprawia tę przepiękną dyscyplinę sportu, oby więcej takich zawodów na tarnobrzeskiej pływalni…

Wojciech
12 lat temu

Na tarnobrzeskiej pływalni niewiele odbywa się takich czy innych imprez, a każda rywalizacja dodatkowo mobilizuje zawodników do cięższej pracy na treningach, która później przekłada się na zdobyte medale. Czy w naszym województwie jest jakaś liga pływacka? Czy UKS Delfin bierze w niej udział?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content