Młodzi klezmerzy zagrali dla Miry (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert zespołu NeoKlez odbył się w ramach akcji „Niedziela Palmowa dla bliźniego”. Artyści zaprezentowali muzykę klezmerską w niedzielę, 17 kwietnia, przed kościołem MBNP na Serbinowie w Tarnobrzegu. Podczas koncertu zbierano pieniądze dla nieuleczalnie chorej 14- letniej Miry.

NeoKlez powstał trzy lata temu w Lublinie. Tworzą go młodzi muzycy, uczniowie i absolwenci szkół muzycznych I i II st., których połączyła chęć ukazania muzyki klezmerskiej w zupełnie innym świetle.

Muzycy zaprezentowali świeże i ciekawe aranżacje tradycyjnych utworów klezmerskich (także bałkańskich, węgierskich, bliskiego wschodu) oraz kompozycje własne. Jak sami tłumaczą: „Staramy się odejść od tradycyjnego wykonywania muzyki klezmerskiej. Łączymy z nią skomponowane przez nas melodie, nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz wiele elementów współczesnej muzyki popularnej, jak: drum’n’bass, jazz, funk, rock i wiele innych. Chcemy, aby nasza muzyka trafiała do bardzo szerokiego grona publiczności i aby nie ograniczało się ono do miłośników muzyki klezmerskiej.”

Foto& video: Piotr Morawski

Foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content