Turcy z wizytą w Tarnobrzegu

Sześcioosobowa delegacja z tureckiej Antalyi i miasteczka Kas będzie gościć do soboty w Tarnobrzegu. Jest to już ostatnia wizyta tureckich gości w ramach projektu Comenius Regio Partnerskie Projekty, który od 2009 roku Urząd Miasta Tarnobrzeg realizuje wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika i Stowarzyszeniem ESTEKA.

Jest to już kolejna, ale ostatnia w ramach tego projektu wizyta tureckich gości w Tarnobrzegu. Tym razem poznawać Polskę, nasze miasto, a także obowiązujący system edukacji, przyjechało sześć osób. Przez tydzień w Tarnobrzegu gości pani Nebahat Can, koordynatorka projektu Regio ze strony tureckiej, na co dzień pracująca w kuratorium, profesor uniwersytetu z Antalyi dr Fuat Bozkurt, dwóch wicedyrektorów wydziału edukacji w Antalyi – Pan Mehmet Emin Şahin i pan Mehmet Karakaş oraz nauczyciel technologii informatycznych p. Kuntay Yetkin i nauczycielka języka angielskiego z miasteczka Kas – pani Çiğdem Karagül.

We wtorek goście z Turcji spotkali się z Prezydentem Miasta, Norbertem Mastalerzem. – Cieszę się, że możemy gościć naszych znajomych z Turcji. Wierzę, że możemy wymienić się wieloma cennymi doświadczeniami na różnych płaszczyznach, które zaowocują dalszą współpracą i poznawaniem naszych kultur – mówił Prezydent Mastalerz.

Oprócz wizyt studyjnych w tarnobrzeskich szkołach każdego typu, uczestnicy biorą także udział w różnych szkoleniach i warsztatach, m. in. wartszatach teralnych – drama i kinezjologia w nauczaniu, seminarium na temat pamięci, technik pamięciowych i mnemotechniki.

Projekt Comenius Regio Partnerskie Projekty jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej i wdrażany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Polsce. Projekt pod tytułem „Lepiej razem niż osobno – jak budować mosty zamiast murów?” realizowany jest od 2009 roku przez Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, Stowarzyszenie ESTEKA i Urząd Miasta Tarnobrzeg. Po stronie tureckiej projekt realizuje Prowincjonalny Wydział Edukacji w Antalyi, Liceum Ogólnokształcące, Wydział Edukacyjny Uniwersytetu Akdeniz w Antalyi oraz Fundacja Pomocy Sierotom i Dzieciom z Potrzebujących Rodzin w Atalyi.

Podstawą projektu jest nawiązanie i utrzymanie długoterminowej współpracy pomiędzy instytucjami w Polsce i Turcji. – Celem projektu jest przygotowanie osób zaangażowanych w pracę na rzecz edukacji formalnej i poza-formalnej do efektywnej pracy wewnątrz wspólnoty UE przy wykorzystaniu technik informatycznych i postawy uczenia się przez całe życie – mówi Kamila Szwed ze Stowarzyszenia ESTEKA.

Żródło: UM Tarnobrzeg Foto: Agata Rybka

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content