Sukces wychowanków tarnobrzeskiego klubu UKS Delfin (fotoreportaż oraz video)

W rozegranym 16 kwietnia, finale Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu wystartowali wychowankowie tarnobrzeskiego klubu UKS Delfin. Dwie życiówki poprawił Kamil Zieliński, nieźle zaprezentowała się również Patrycja Urbaniak, zajmując 3. miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym. Pływacy są wychowankami trenerki Angeliki Michalak.

W katowickich zawodach wzięło udział 337 uczestników z 65 klubów.
Kamil Zieliński startujący w stylu klasycznym, reprezentował swoją uczelnię AWF Biała Podlaska. W wyścigu na 100m st. klasycznym w kategorii AKADEMIE WYCHOWANIA zdobył 3 miejsce poprawiając swój rekord życiowy o 1,51s uzyskując czas 1:06,52. Na dwukrotnie krótszym dystansie wywalczył 2 miejsce z czasem 30,38s, również poprawiając swój rekord o 0,76s. Na obu dystansach w klasyfikacji OPEN uplasował się na 8 miejscu.

Razem ze swoimi kolegami z uczelni w sztafecie 4x50m st. zmiennym, zdobył 1 miejsce w kat AWF, oraz 4 miejsce w kat. OPEN, płynąc na swojej zmianie sztafetowej st. klasycznym w czasie 29,99s. Obecny trener Kamila pan mgr Bartłomiej Kargulewicz był bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony wynikami, które uzyskał jego podopieczny na tych mistrzostwach.

Natomiast Patrycja Urbaniak reprezentująca Politechnikę Krakowską w kat. Uczelnie Techniczne uzyskała wyniki: 50m st. dowolnym 3 miejsce z czasem 29,95s w klasyfikacji OPEN zajęła 23 miejsce, natomiast na dystansie 50m st. motylkowym z czasem 32,69s zajęła 4 lokatę, w klasyfikacji OPEN zaś była 21.

Źródło, foto&video: Marian Zieliński

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content