20.05 Koncert legendy death metalu -Decapitated w Sandomierzu, godz. 19.30

Przed deathmetalowcami z Decapitated zagra tarnobrzeska kapela Impervious. Koncert odbędzie się w sandomierskim klubie Lapidarium. Bilety w cenie 20/25zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu – Rynek 20, codziennie od godziny 10 do 18, a w sobote i niedziele od 10 do 19.

DECAPITATED

Polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława „Vogga” Kiełtyki i perkusisty Witolda „Vitka” Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha „Saurona” Wąsowicza.

Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000. W tekstach zespół poruszył takie zagadnienia jak nihilizm, mizantropia czy zło.

Decapitated pozostał aktywny do końca 2007 roku, kiedy to w wypadku śmierć poniósł perkusista Witold Kiełtyka oraz został ciężko poszkodowany wokalista Adrian Kowanek. W 2009 gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół. Muzyk do współpracy zaprosił basistę Filipa Hałuchę, wokalistę Rafała Piotrowskiego oraz austriackiego perkusistę Kerima Lechnera.


http://www.myspace.com/decapitated

http://www.facebook.com/decapitated


IMPERVIOUS

Gatunek: Horror Extreme Metal

Członkowie:

Kamil „Pazuzu” Skubida – guitar/vocal

Jan „Azazel” Skubida – guitar

Maksymilian „Vlad” Nowicki – drums

Zygmunt „Wolf” Haliniarz – bass

Historia zespołu Impervious rozpoczęła się 30 stycznia 2010 roku, wtedy to z byłego składu Blade dawni jego członkowie Wolf i Vlad po przejściach w zespołach hardrockowych, progresywnych oraz thrashowych postanowili grać muzykę ekstremalną.

Nieoczekiwanie pojawiło się dwóch zapaleńców (braci) Azazel i Pazuzu. Skład okazał się na tyle mocny, że granie muzyki ekstremalnej nie stanowiło już przeszkody. Gatunek który obrał zespół to połączenie wszystkich najlepszych gatunków metalu: deathu, blacku i thrashu z elementami muzyki filmowej.
Band, w celu ogrania się, rozpoczął tłuc klasyki metalu min.: Slayer, Vader, Behemoth oraz Metallica. Po krótkim czasie zespół rozpoczął pracę nad własnym materiałem. Następne miesiące upłynęły na ciężkich, długich intensywnych próbach i 30 października 2010 roku doszło do rozdziewiczenia Impervious na scenie, która okazała się, że jest dla muzyków żywiołem.
W styczniu 2011 roku Impervious zarejestrował pierwsze demo, zatytułowane „Blood Is The Life”.

http://www.myspace.com/imperviousofficial

http://www.facebook.com/imperviousofficial

video:decapitatedofficial

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
9 lat temu

Ciekawe jak teraz prezentuje się Decapitated w końcu tylko jeden człowiek ostał się z pierwotnego składu

tarnobrzeżanin
9 lat temu

Decapitated to klasa kapelka, bardziej jestem ciekawy występu naszego lokalnego IMPROVISIUS. Cieszę się, że SCK organizuje też koncety muzyki bądź co bądź niszowej.

Tomson
9 lat temu

Chyba IMPERVIOUS ,współczuje ludziom którzy robili ten artykuł ,skoro nawet nazwe zespołu potrafia przeinaczyc….

obserwator
9 lat temu

Decapitated wraca po przerwie w wymienionym składzie, więc ciężko mówić coś o ich klasie

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x