20.05 Koncert legendy death metalu -Decapitated w Sandomierzu, godz. 19.30

Przed deathmetalowcami z Decapitated zagra tarnobrzeska kapela Impervious. Koncert odbędzie się w sandomierskim klubie Lapidarium. Bilety w cenie 20/25zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu – Rynek 20, codziennie od godziny 10 do 18, a w sobote i niedziele od 10 do 19.

DECAPITATED

Polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława „Vogga” Kiełtyki i perkusisty Witolda „Vitka” Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha „Saurona” Wąsowicza.

Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000. W tekstach zespół poruszył takie zagadnienia jak nihilizm, mizantropia czy zło.

Decapitated pozostał aktywny do końca 2007 roku, kiedy to w wypadku śmierć poniósł perkusista Witold Kiełtyka oraz został ciężko poszkodowany wokalista Adrian Kowanek. W 2009 gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół. Muzyk do współpracy zaprosił basistę Filipa Hałuchę, wokalistę Rafała Piotrowskiego oraz austriackiego perkusistę Kerima Lechnera.


http://www.myspace.com/decapitated

http://www.facebook.com/decapitated


IMPERVIOUS

Gatunek: Horror Extreme Metal

Członkowie:

Kamil „Pazuzu” Skubida – guitar/vocal

Jan „Azazel” Skubida – guitar

Maksymilian „Vlad” Nowicki – drums

Zygmunt „Wolf” Haliniarz – bass

Historia zespołu Impervious rozpoczęła się 30 stycznia 2010 roku, wtedy to z byłego składu Blade dawni jego członkowie Wolf i Vlad po przejściach w zespołach hardrockowych, progresywnych oraz thrashowych postanowili grać muzykę ekstremalną.

Nieoczekiwanie pojawiło się dwóch zapaleńców (braci) Azazel i Pazuzu. Skład okazał się na tyle mocny, że granie muzyki ekstremalnej nie stanowiło już przeszkody. Gatunek który obrał zespół to połączenie wszystkich najlepszych gatunków metalu: deathu, blacku i thrashu z elementami muzyki filmowej.
Band, w celu ogrania się, rozpoczął tłuc klasyki metalu min.: Slayer, Vader, Behemoth oraz Metallica. Po krótkim czasie zespół rozpoczął pracę nad własnym materiałem. Następne miesiące upłynęły na ciężkich, długich intensywnych próbach i 30 października 2010 roku doszło do rozdziewiczenia Impervious na scenie, która okazała się, że jest dla muzyków żywiołem.
W styczniu 2011 roku Impervious zarejestrował pierwsze demo, zatytułowane „Blood Is The Life”.

http://www.myspace.com/imperviousofficial

http://www.facebook.com/imperviousofficial

video:decapitatedofficial

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
10 lat temu

Ciekawe jak teraz prezentuje się Decapitated w końcu tylko jeden człowiek ostał się z pierwotnego składu

tarnobrzeżanin
10 lat temu

Decapitated to klasa kapelka, bardziej jestem ciekawy występu naszego lokalnego IMPROVISIUS. Cieszę się, że SCK organizuje też koncety muzyki bądź co bądź niszowej.

Tomson
10 lat temu

Chyba IMPERVIOUS ,współczuje ludziom którzy robili ten artykuł ,skoro nawet nazwe zespołu potrafia przeinaczyc….

obserwator
10 lat temu

Decapitated wraca po przerwie w wymienionym składzie, więc ciężko mówić coś o ich klasie

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content