Wielki Koncert Wielkanocny w TDK (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert Wielkanocny pt. „Zmartwychwstał Pan” odbył się w niedzielę, 8 maja, w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Artyści z gminy Baranów Sand, z Tarnobrzega i z Sandomierza zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności utwory z nurtu muzyki religijnej o charakterze pop-gospelowym.

Koncert przygotowała grupa wokalna z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim. – W przypadku tego koncertu było mało czasu i w zasadzie mogliśmy się posiłkować wokalistami tylko z gminy Baranów, jednak próby musiałyby trwać troszeczkę dłużej, gdyż śpiewanie wymaga „wyszkolenia ucha”. Dlatego postanowiliśmy bazować na tych bardziej uzdolnionych – wyjaśnił w rozmowie z portalem NadWisłą 24 instruktor, Wojtek Gwoździowski.

– Repertuar opiera się w głównej mierze na twórczości zespołu „Trzecia Godzina Dnia”. To fantastyczny zespół wokalno-instrumentalny, tworzą go zawodowcy, którzy w swoich szrankach mają artystów z wyższym wykształceniem muzycznym. Oprócz tego, są również utwory z solowej płyty lidera TGD Mate.O, oraz jeden kawałek Muńka Staszczyka – dodał.

Premierowy koncert w Tarnobrzegu publiczność przyjęła bardzo gorąco, gotując artystom na zakończenie owacje na stojąco. – Następne koncerty gramy w Ostrowcu Św., w Rudniku nad Sanem, a w czerwcu mamy zamiar zagrać wielki koncert plenerowy w naszej gminie – poinformował NW24 Wojtek.

Video: Piotr Morawski

Foto: Piotr Morawski

Foto: Arkadiusz Jeż

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG_ZZ
13 lat temu

Szczena mi opadła po oglądnięciu video, gdybym wiedział, że to będzie taki fajny koncert… do Ostrowca czy Rudnika się nie wybiorę 🙁 Plakat nie był zbyt zachęcający – dlatego się nie wybrałem, teraz żałuję.

Elvis`ka
13 lat temu

Masz czego żałować, dawno w TDK tak dobrego występu nie widziałam. Owacja na stojąco zasłużona.

mirka
13 lat temu

Trzeba przyznać, koncert był imponujący, ciekawe jak zabrzmi w plenerze? czekam na informację, kiedy się odbędzie

arek
13 lat temu
Reply to  mirka

plener ?? najprawdopodobniej w skopaniu 21 lub 22 maja. prosze sledzic strone kulturalia.pl na pewno beda informacje na ten temat 🙂 pozdrawiam

arek
13 lat temu

a wogole ciesze sie ze sie podobal 🙂

Gosia Mazurek
13 lat temu

Szkoda, że organizatorzy „Bitwy na głosy” nie zawitali do Baranowa. Mieliby gotowy zespół 🙂 Gratulacje dla wszystkich artystów i dla organizatorów. Dziękuję również portalowi NadWisłą 24 za super relację

Welina
13 lat temu

Cieszymy się bardzo, że sie podobało 🙂
Tez sie swietnie bawiliśmy podczas wystepu 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content