Bezdomne psiaki odstraszą inwestorów?!

Jak poinformował na swym blogu prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz radni Grębowa nie wyrazili zgody na wybudowanie w Jeziórku schroniska dla bezdomnych zwierząt. Radni uznali, że przytulisko może odstraszyć potencjalnych inwestorów!

Miasto planowało wybudowanie schroniska w Jeziórku, na terenie położonym z dala od gospodarstw domowych. Doszło do porozumienia z właścicielem parceli KiZPS-em Siarkopol w kwestii dzierżawy terenu, oraz z holenderską fundacją, która sfinansowałaby budowę, oraz przekazywała pewne środki na utrzymanie schroniska. Resztę pieniędzy planowano uzyskać od sponsorów oraz z działalności hotelu dla zwierząt, który miał powstać przy przytulisku.

Do „pełni szczęścia” brakowało jedynie zgody na budowę, uzyskanej od  radnych z Grębowa. O jej wydanie  prezydent przekonywał  podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Grębów. Jak się okazało, bezskutecznie.

Prezydent zapowiada poszukiwanie odpowiedniego miejsca dla schroniska „do skutku”.

Źródło: http://norbertmastalerz.blog.onet.pl

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
psiara
11 lat temu

Tłumaczenie radnych, pierwsza klasa! Oni pewnie nie mają problemów z bezdomnymi zwierzętami, bo jak to w pseudo miejskich terenach bywa, gdzie zabudowa nie przekracza drugiego piętra, psy trzyma się na łańcuchach a nadwyżki topi w pobliskim stawie

Azor
11 lat temu
Reply to  psiara

Lub wywozi do lasu i tam zostawia się je przywiązane do drzewa aż skonają. „Właściciele” nie mają sumienia ich zabić…

Dlaczego Tarnobrzeg planował budowę schroniska aż w Jeziórku? nie ma wolnych terenów pod miastem? Młodzież miała by blisko aby pomagać jako wolontariusze przy schronisku.

cubi6
11 lat temu

Do tej pory nikt tam nie zainwestował. Radni Grębowa są chyba z Marsa. Kto rozważny chciałby inwestować na terenach skażonych . Przecież tereny po kopalni w Jeziórku to bomba ekologiczna z opóźnionym zapłonem.

Kotlet
11 lat temu

Cubi w tym momencie o skażeniach wie tylko ten kto w dawnych czasach widział stan tych terenów. Obecnie jest to jeden z ciekawszych przyrodniczo terenów w naszej okolicy, objęty programem Natura 2000 i prędzej Natura 2000 odstraszy inwestorów niż szczekające psiaczki.

Oczywiście Natura 2000 to nie wyrok jak niektórzy sądzą, można tam inwestować czy budować nowe drogi(zgodnie z przepisami) np. budowa obwodnicy Grębowa.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content