Bezdomne psiaki odstraszą inwestorów?!

Jak poinformował na swym blogu prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz radni Grębowa nie wyrazili zgody na wybudowanie w Jeziórku schroniska dla bezdomnych zwierząt. Radni uznali, że przytulisko może odstraszyć potencjalnych inwestorów!

Miasto planowało wybudowanie schroniska w Jeziórku, na terenie położonym z dala od gospodarstw domowych. Doszło do porozumienia z właścicielem parceli KiZPS-em Siarkopol w kwestii dzierżawy terenu, oraz z holenderską fundacją, która sfinansowałaby budowę, oraz przekazywała pewne środki na utrzymanie schroniska. Resztę pieniędzy planowano uzyskać od sponsorów oraz z działalności hotelu dla zwierząt, który miał powstać przy przytulisku.

Do „pełni szczęścia” brakowało jedynie zgody na budowę, uzyskanej od  radnych z Grębowa. O jej wydanie  prezydent przekonywał  podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Grębów. Jak się okazało, bezskutecznie.

Prezydent zapowiada poszukiwanie odpowiedniego miejsca dla schroniska „do skutku”.

Źródło: http://norbertmastalerz.blog.onet.pl

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
psiara
9 lat temu

Tłumaczenie radnych, pierwsza klasa! Oni pewnie nie mają problemów z bezdomnymi zwierzętami, bo jak to w pseudo miejskich terenach bywa, gdzie zabudowa nie przekracza drugiego piętra, psy trzyma się na łańcuchach a nadwyżki topi w pobliskim stawie

Azor
9 lat temu
Reply to  psiara

Lub wywozi do lasu i tam zostawia się je przywiązane do drzewa aż skonają. „Właściciele” nie mają sumienia ich zabić…

Dlaczego Tarnobrzeg planował budowę schroniska aż w Jeziórku? nie ma wolnych terenów pod miastem? Młodzież miała by blisko aby pomagać jako wolontariusze przy schronisku.

cubi6
9 lat temu

Do tej pory nikt tam nie zainwestował. Radni Grębowa są chyba z Marsa. Kto rozważny chciałby inwestować na terenach skażonych . Przecież tereny po kopalni w Jeziórku to bomba ekologiczna z opóźnionym zapłonem.

Kotlet
9 lat temu

Cubi w tym momencie o skażeniach wie tylko ten kto w dawnych czasach widział stan tych terenów. Obecnie jest to jeden z ciekawszych przyrodniczo terenów w naszej okolicy, objęty programem Natura 2000 i prędzej Natura 2000 odstraszy inwestorów niż szczekające psiaczki.

Oczywiście Natura 2000 to nie wyrok jak niektórzy sądzą, można tam inwestować czy budować nowe drogi(zgodnie z przepisami) np. budowa obwodnicy Grębowa.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content