Pięć medali tarnobrzeskich tenisistów na Mistrzostwach Polski!

Tenisiści IKS Tarnobrzeg zdobyli dwa srebrne i trzy brązowe medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo. Mistrzostwa odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, Władysławowo.

W zawodach brało udział 200 zawodników, w tym 9 z IKS Tarnobrzeg.
Ekipę z Tarnobrzega prowadzoną przez trenera Jacka Lachora, tworzyli zawodnicy grający na stojąco Tomasz Rusinowski, Karolina Pęk i zawodnicy na wózkach Emilia Kotarska, Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Rajmund Zięba, Piotr Sokalski, Mateusz Walski, Michał Zienkiewicz.

SREBRNA KAROLINA

W pierwszym dniu zawodów Karolina Pęk (tegoroczna Drużynowa Mistrzyni Polski) w klasie startowej 9 zdobyła srebrny medal. W walce o złoty medal uległa 1:3 bardziej doświadczonej i utytułowanej koleżance z Reprezentacji Polski Małgorzacie Grzelak-Jankowskiej. Był to rewanż za przegraną Grzelak-Jankowskiej z naszą zawodniczką w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

BRATOBÓJCZY POJEDYNEK

W drugim dniu zawodów kolejne medale stały się zdobyczą zawodników na wózkach. W singlu w klasie startowej 4, Krzysztof Żyłka, w półfinale wygrał 3:2 (wszystkie sety na przewagi) z kolegą klubowym Maciejem Nalepką (indywidualnym Mistrzem Polski z 2010 roku). Natomiast w finale przegrał po zaciętej walce 2:3 z Rafałem Lisem ze Startu Siedlce. Maciej Nalepka w pojedynku o brązowy medal zdecydowanie pokonał 3:0 Sławomira Przybysza ze Startu Skierniewice.

NIEZAWODNY DEBEL

Para deblowa na wózkach Krzysztof Żyłka/Macieje Nalepka po pokonaniu debli, ze Skierniewic Sławomir Przybysz/Marek Popłoński i z Kalisza Jan Karolczak/Andrzej Grygiel zdobyła medal srebrny, w finale w walce o złoto uległa 1:3 po emocjonującym pojedynku parze deblowej z Siedlec Rafał Lis/Dariusz Rzewuski.

BRĄZ DLA PARY MIESZANEJ

Piąty medal tego dnia dla IKS Tarnobrzeg, koloru brązowego, zdobył mikst Emilia Kotarska/Krzysztof Żyłka który w półfinale przegrał po zaciętym pojedynku z mikstem z Białegostoku Barbara Barszcz/Rafał Czuper, a w pojedynku o brąz pokonali mikst z Gdańska Barbara Rompa/ Sławomir Wierzba.

PREZES CZWARTY

W klasie startowej 2 tetra najlepiej z zawodników z IKS Tarnobrzeg zaprezentował się Rajmund Zięba zajmując w zawodach 4 miejsce. Emilia Kotarska w singlu zajęła miejsce 5-6 a mikst Macieje Nalepka/ Karolina Pęk miejsce 5-8 i niewiele brakowało by zrobili ogromną sensacje wchodząc do ¼ turnieju, strefy medalowej lecz po świetnym pojedynku ulegli 2:3 (w piątym secie 10:12) parze z Wejherowa.

Po Mistrzostwach prezes IKS Tarnobrzeg, Rajmund Zięba powiedział:

– To udany występ w mistrzostwach we Władysławowie, to kolejne tegoroczne sukcesy tenisistów stołowych z Tarnobrzega, po zdobyciu Drużynowego Mistrzostwa Polski i 3 cennych brązowych medali w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, Włoch i Holandii oraz 4 miejsca w Słowenii, dowodzi, że warto nam pomagać i w nas inwestować.

Przypomnijmy, że to już 68 medal zdobyty w ciągu 5,5 roku przez zawodników IKS-u Tarnobrzeg a 28 medal przywieziony z Mistrzostw Polski.

Chciałbym podziękować serdecznie za pomoc Urzędowi Miasta Tarnobrzeg, Urzędowi Marszałkowskiemu oraz Naszym sponsorom Zakładowi Obrotu Towarowego „Siarkopol” w Tarnobrzegu, Firmą Seltar i Intop z Tarnobrzegu oraz Aksedo z Warszawy. Bez waszej pomocy nie byłoby również tych sukcesów.

Dziękuje serdecznie trenerowi Jackowi Lachorowi za włożoną pracę i trud w dążeniu do uzyskiwania jak najlepszych wyników w rywalizacji sportowej, wolontariuszom za pomoc, zawodnikom za walkę, emocjonujące chwile i nasz wspólny sukces. Dobra atmosfera w klubie, praca działaczy, trenera daje doskonałe efekty i przyczynia się do promocji Tarnobrzega w kraju i po za jego granicami.

Teraz trójka naszych zawodników, będąca w Reprezentacji Polski Macieje Nalepka, Krzysztof Żyłka i Karolina Pęk, walczy obecnie w Słowacji w Międzynarodowych Mistrzostwach tego kraju o przepustki, awans do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012. Trzymajmy za nich kciuki.

foto&źródło: IKS Tarnobrzeg