Krzysztof Iwaneczko laureatem Grand Prix w konkursie „Wygraj sukces” (fotoreportaż oraz video HD)

16-letni wokalista i pianista z Przemyśla, Krzysztof Iwaneczko został laureatem Grand Prix w 16 edycji konkursu Wygraj Sukces. Główną nagrodę, czyli wycieczkę do Eurodisneylandu w Paryżu, ufundował Urząd Miasta w Tarnobrzegu. Koncert galowy odbył się w środę, 1 czerwca, w tarnobrzeskiej hali OSiR.

Krzysztof Iwaneczko jest uczniem III klasy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Oprócz kariery solowej, gra w zespole „Krzysztof Iwaneczko & Friends”. Chętnie słucha m.in. łotewskiego zespołu „BrainStorm”, „The Beatles” oraz wielu innych artystów. Jest kompozytorem i autorem tekstów. Główną nagrodę otrzymał za własny utwór pt. „Tonę”.

– Cieszę się z tego, że tak szacowne jury doceniło mój autorski kawałek. To piosenka o moim życiu, o tym, że nie należy się poddawać, kiedy coś jest źle, że zawsze jest jakaś osoba, która może mi pomóc, podać mi tę dłoń, z oceanu bez dna, nawet może mnie z niego wyciągnąć – opowiada laureat. – Ta piosenka mnie zawsze motywuje, sprawia, że jest mi lżej, pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać – dodaje.

Jak przyznaje w rozmowie, zwycięstwo w konkursie było dla niego dużym zaskoczeniem. – Gdybym się spodziewał sukcesu, było by to rzeczą złą, chciałem dać z siebie wszystko, spełniłem cel, aczkolwiek wczoraj mogło być jeszcze lepiej – tłumaczy młody muzyk.

– Jeśli chodzi o działalność solową to jest to największy mój sukces, chociaż dla mnie największym sukcesem jest powiększający się repertuar własny, który gramy z zespołem, stale rosnąca liczba koncertów, czy wydanie w styczniu pierwszej autorskiej płyty- to są dla mnie wykładniki sukcesu- dodaje.

Oprócz Grand Prix jury przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Podczas środowej gali, każdy z wyróżnionych muzyków, jeszcze raz mógł zaśpiewać utwór, za który został doceniony.

Pełna lista nagrodzonych już wkrótce.

Video: Piotr Morawski

Foto: Piotr Morawski

Foto: Arkadiusz Jeż

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content