17.06 (piątek) Koncert charytatywny Elvis Deluxe + The Stubs w Tapimie, godz. 20

Koncert organizuje tarnobrzeskie Stowarzyszenie Niezależni Razem. Dochód z imprezy przeznaczony jest na sfinansowanie letniego turnusu rehabilitacyjnego niepełnosprawnej Agnieszki z Tarnobrzega. Bilety w cenie 10 zł dostępne przed koncertem.

Jak powiedział w rozmowie z portalem NadWisłą 24 jeden z organizatorów imprezy, Krzysztof Miśkiewicz, inicjatywa zorganizowania koncertu wyszła od tarnobrzeskiego radnego, T Gospodarczyka.

– Do Tadeusza Gospodarczyka zgłosiła się dziewczyna z prośbą o pomoc, w zebraniu kwoty 1500 zł, na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego. On na początku starał się tę sprawę rozwiązać w sposób urzędowy, jednak nie udało się uzyskać środków tą drogą, dlatego zwrócił się do mnie, jako że mam doświadczenie w tej materii, z pomysłem zorganizowania koncertu – wyjaśnia NW24 Krzysztof.

– Zająłem się kwestią doboru zespołów, zorganizowania miejsca, a T. Gospodarczyk wziął na siebie kwestie czysto organizacyjne – dodał.

Podczas koncertu zagrają zespoły ze sceny niezależnej.

Elvis Deluxe

Zespół Elvis Deluxe powstał 9 lat temu jako projekt przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do inspirowanego latami 60. stoner rocka. W skład zespołu wchodzą członkowie takich kapel, jak The Black Tapes, Houk, Ahimsa, Oregano Chino, Coalition czy Hundred Inch Shadow.

Latem ubiegłego roku w warszawskim Lubię Wąchać Winyl Studio zespół zarejestrował materiał na nową płytę, która zebrała świetne recenzje w Polsce i Europie (Nie wiem, jak oni to robią, ale gitary i szczególnie perkusja to majstersztyk ostatni raz słyszany chyba na „czwórce” Led Zeppelin. Każde uderzenie i każdy brzęk struny jest tak tłusty, jak to tylko możliwe. Wszystko razem brzmi z takim kopem, że chce się od razu pójść na koncert, a na pewno wywalić na śmietnik wszystkie te biedne krążki robione na komputerkach przez domorosłych producentów – Violence Magazine)

Muzyka zespołu Elvis Deluxe to rockowy cios w szczękę po którym w głowie na długo pozostają wariacje gitarowych dźwięków. To trzeba usłyszeć, zwłaszcza na żywo.

autor: sobieryba

The Stubs

The Stubs to młody polski zespół pochodzący z Warszawy, o którym na próżno szukać dokładniejszych informacji w internecie. Żadnej płyty, żadnych recenzji, biografii, wywiadów itd. Oficjalna strona zespołu zawiera jedynie maila kontaktowego, profil na facebooku skład a kanał na you tube kilka utworów autorstwa warszawiaków.

Choć na pierwszy rzut oka wygląda to na marketnigowo-promocyjne samobójstwo, to w rzeczywistości zmusza do skupieniu się tylko i wyłącznie na muzyce. A ta, trzeba to przyznać, jest pierwszej klasy. Jej charakter oddaje określenie użyte przez samych muzyków – low budget rock’n’roll! Ich muzyka to ostra porcja sytego, brudnego i temperamentnego rock’n’rolla. Nie jest to muzyka do kontemplowania w absolutnym skupieniu. The Stubs najlepiej czują się gdy odtwarzani są na tzw. „pełen regulator” – głośno i niegrzecznie, tak aby obudzić sąsiada.

http://www.youtube.com/watch?v=cDXxe8KSyfg&feature=related

Więcej info o zespołach:

Elvis Deluxe – http://www.myspace.com/elvisdeluxe

The Stubs – http://www.myspace.com/wearethestubs

Portal NadWisłą24 jest patronem medialnym koncertu.

źródło: własne, organizator

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan P.
10 lat temu
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content