Pomagał w przeprowadzce i został okradziony

Tarnobrzescy Policjanci ustalili i zatrzymali rabusia, który ukradł torbę 20-letniemu mężczyźnie, który w tym czasie pomagał znajomym w przeprowadzce. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty: dokumenty, telefon komórkowy i odzież sportową, które przekazali właścicielowi. Złodziej trafił do aresztu. Za swój czyn wkrótce stanie przed sądem.

Zdarzenie rozegrało się we wtorek, po godzinie 16, na ulicy Waryńskiego w Tarnobrzegu. 20-letni mężczyzna tego popołudnia pomagał rodzicom swojej przyjaciółki w przeprowadzce. Młody człowiek podczas wnoszenia rzeczy do mieszkania pozostawił swoją torbę podróżną przed blokiem, przy zaparkowanym samochodzie. W torbie miał swoje rzeczy osobiste, ubrania dokumenty oraz telefon komórkowy. Po krótkiej chwili 20-latek zszedł po torbę lecz jej już nie było. Mężczyzna próbował szukać torby, jednak bezskutecznie. O kradzieży powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Sprawdzili przyległe ulice, rozpytali naocznych świadków kradzieży i po krótkim czasie ustalili kim jest sprawca przestępstwa.

Jeszcze tego wieczora rabuś został zatrzymany. Okazał się im 55-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawca był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,85 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Wczoraj mężczyznę przesłuchano. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content