W Baranowie stworzą raj dla turystów

Przez najbliższe 3 lata Baranów Sandomierski będzie wielkim placem budowy, a to za sprawą realizacji programu: ”Wykreowanie strefy usług turystycznych poprzez rewitalizacje centrum Baranowa Sandomierskiego szansą na stworzenie raju dla turystów”. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 7 milionów złotych.

W 2013 roku Baranów Sandomierski całkowicie zmieni swoje oblicze. Projekt, który lada dzień będzie wdrażany w życie podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy obejmuje utworzenie Parku Trzech Stawów, na terenie którego zostanie wybudowane boisko lekkoatletyczne z bieżnią, trybunami, zapleczem oraz muzeum historyczne.

Modernizacji doczeka się plac targowy, który zostanie przekształcony w Jarmark Staropolski. W projekcie zaplanowano budowę pomostu drewnianego przez staw łączącego amfiteatr z rynkiem, budowę altany grillowej, chodnika kamiennego z murami oporowymi i wieżą widokową. Gmina wykona kolumny na koronie amfiteatru oraz przeprowadzi remont zabytkowej kapliczki.

Drugie działanie skupia się przede wszystkim na stworzeniu spójnej informacji turystycznej, poprzez budowę centrum informacji turystycznej na rynku Baranowa Sandomierskiego. W ramach działania magistrat zamontuje stylizowane drogowskazy, tabliczki z nazwami ulic oraz dwa kioski z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Ostatnie działanie obejmuje poprawę estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej. Gmina przebuduje ogrodzenie boiska szkolnego dzięki temu wyodrębni istniejący już obiekt sportowy, wymieni zniszczoną kostkę brukowa na części rynku i chodnikach, wybuduje wieżę ratuszowa na budynku urzędu i zmodernizuje dach wraz z elewacją.

Poprawy estetyki doczeka się przychodnia zdrowia i dworzec PKS w Baranowie Sandomierskim. Zagospodarowane zostaną także place zabaw przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Amfiteatrze.

– Zdajemy sobie sprawę, że część prac, które obejmuje projekt będzie uciążliwa dla mieszkańców, ale mam nadzieje, że efekt inwestycji wynagrodzi wszystkie te utrudnienia – mówi Jacek Hynowski, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 7 milionów złotych, z czego około 6 milionów zostanie sfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

foto: Piotr Morawski

źródło: www.baranowsandomierski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maria Mróz
10 lat temu

Wyrazy uznania dla p. Piotra Morawskiego za wspaniałą fotografię zamku.
Z pewnością chodzi o kapliczkę św. Jana Nepumucena na ul. Mickiewicza. Oby ten remont nie skończył się tak, jak przeprowadzony sposobem gospodarczym remont zabytkowej kapliczki przy zbiegu ulic Fabrycznej i Krakowskiej, gdzie Chrystusowi Frasobliwemu, z wrodzinej skromności, domalowano brązową farbą majtki-bokserki. Wygląda to i fatalnie i śmiesznie.
Czy przebudowa elewacji siedziby Urzędu MiG będzie wykonywana wg. projektu śp. architekta Janusza Jakubka? Znam ten projekt i naprawdę warto wdrożyć go w życie.
Bardzo jestem ciekawa projektu przebudowy przystanku dworcowego (nie jest to dworzec). Jestem z zawodu tzw. komunikantem i wydaje mi się, że poza modernizacją samego budynku, warto pomyśleć o zmianie organizacji ruchu autobusowego w rejonie przystanku. W tej chwili duży plac powoduje, że ruch nie jest czytelny. Może można by było wprowadzić tzw. wyspę centralną, która ten ruch skanalizuje.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content