29-31.07 (piątek-niedziela) Dookoła Wody Festival w Sandomierzu (video)

Organizatorami festiwalu są: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Bractwo Flisackie pw. św. Barbary z Ulanowa. W programie imprezy  koncerty, piknik ekologiczny, etno-party, pokaz filmów oraz rejs po Wiśle.

PROGRAM

Piątek – 29 lipca 2011

Koncert ballad i naturalnych brzmień

29 lipca – piątek, godz. 18.00, Rynek – Scena przy Studni, wstęp wolny

Wystąpią: Formacja (Trójmiasto), Marek Sochacki (Sandomierz), Natural Beat Band, Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej (okolice Biłgoraja), Prowadzenie: Marek Sochacki.

Biłgorajska nuta… etno-klubowe party

29 lipca – piątek, godz. 22.00, Klub Lapidarium, wstęp 8 zł

Nowatorski projekt festiwalowy – utworzony specjalnie na Dookoła Wody Festival 2011 – Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej wystąpi u boku Dariusza Makaruka (instrumenty elektroniczne) – znanego ze współpracy scenicznej z Michałem Urbaniakiem, Włodzimierzem Kiniorskim i Gendosem. Po koncercie planujemy jam-session z udziałem festiwalowych artystów.

Sobota – 30 lipca 2011

Piknik ekologiczny „Nie pływam w śmieciach”

30 lipca – sobota, godz. 10:00-18:00, bulwar im. J. Piłsudskiego w Sandomierzu

Impreza rekreacyjno-ekologiczna, podczas której, będziemy uczestniczyć w rozmaitych zabawach, grach oraz prezentacjach przeznaczonych dla każdej grupy wiekowej. W tym samym czasie odbędzie się także sprzątanie Wisły w okolicach Sandomierza, którą przeprowadzi przeszkolona specjalnie do tego celu grupa Kajakowy Patrol.

Powitanie Pierwszego Festivalowego Flisu Ulanów-Sandomierz

30 lipca – sobota, godz. 15:00, bulwar im. J. Piłsudskiego w Sandomierzu

Pierwszy „Festiwalowy Flis Ulanów-Sandomierz-Ulanów” dotrze do naszego grodu w samo południe. Retmanów, szyprów, oryli oraz, przede wszystkim, tych, którzy odważą się na niecodzienny rejs flisackimi galarami przywitamy z należytymi honorami.

Koncert zespołu White Weasels oraz uczestników Sandomierskich Warsztatów Sztuk Scenicznych „Sandomiriada 2011”.

Rootstock: Jeden brzeg – wiele kultur. (koncert Muzyki Świata)

30 lipca – sobota, godz. 19.00, Bulwar im. J. Piłsudskiego, wstęp wolny

Wystąpią:

Svjata Vatra – ukraińsko-estońska grupa muzyków, którzy czerpią inspiracje z folkloru kozackiego i krajów nadbałtyckich. Prawdziwa gwiazda na scenach World Music. Swój styl muzyczny określają jako Fire Folk.

Sąsiedzi – niezwykle utytułowany zespół szantowo-folkowy ze Śląska, który zaprezentuje szanty klasyczne oraz rozkołysze nas w rytm tradycyjnych melodii żeglarskich pochodzących z pokładów XIX-wiecznych żaglowców.

Via Rei – pogodna ale i żywiołowa muzyka spod znaku Rock’n’Reggae .

Kinior Sky Orkiestra i goście – wśród zapowiedzianych gości znanego wizjonera muzycznego Włodzimierza Kiniorskiego znajdą się m.in. Bielinianki oraz Mamadou Diouf. Z tym ostatnim Włodzimierz „Kinior” Kiniorski nagrał płytę pt. „African Snow”, która została płytą miesiąca września '2000 w Great London Radio oraz World Entertainment Network. Znakomici twórcy z pogranicza etno, jazzu i muzyki eksperymentalnej zaprezentują program pod tytułem Ludovizja.

Prowadzenie: Grzegorz Świtalski

Niedziela – 31 lipca 2011

(Prze)czytać Wodę – rejs w towarzystwie Retmana, Szypra i … Kapitana

31 lipca – niedziela, wypływamy punktualnie o godz. 11.00 z przystani przy bulwarze im. J. Piłsudskiego

Niezwykły rejs po Wiśle w towarzystwie praktykujących rzecznych żeglarzy, którzy pomogą nam zrozumieć jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas na wodzie. Dowiemy się jak ją „czytać” – jak przewidzieć zmianę nurtu, mieliznę czy … „przeciąg”. Nie obędzie się bez opowieści o flisackich przygodach, zwyczajach i legendach.

Sandomierskie Spotkanie Spotkanie Podróżnicze – „Kino Wisła”

31 lipca – niedziela, godz. 13.00, „Kino Starówka”

Przegląd filmów o Wiśle. Zobaczymy m. in. film Marka Kamińskiego „Ekspedycja Wisła” (2010), „Vistula Veneti” (2010) oraz „Książe Wisły” (1976), a także pokaz fotografii dokumentujących odbywający się od sześciu lat Królewski Flis na Wiśle, oraz wystawę sztuki współczesnej kolekcji VOLANS, która tej wiosny przepłynęła z flisakami Wisłę z Krakowa do Gdańska. Spotkanie ze społecznością flisacką oraz uczestnikami I Festiwalowego Flisu Dookoła Wody 2011.

Płynący Festiwal Sztuk


31 lipca – niedziela, od godz. 16.00, Rynek Starego Miasta

Na Rynku w Sandomierzu zagra zespół White Weasels, założony podczas podróży Wisłą w towarzystwie „Damy z łasiczką”, autorstwa Ewa Ciepielewskiej, która zaprezentuje warsztat tworzenia szablonu, a każdy chętny będzie mógł zaprojektować i samodzielnie wykonać własną koszulkę okolicznościową.

video: dookolawody

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content