Rozstrzygnięto konkurs na nazwę kina w Nowej Dębie

3Dęby- to propozycja Wacława Pintala z Tarnobrzega, która zwyciężyła w konkursie „Nazwij kino” zorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową: Apple iPod shuffle oraz karnet do kina. W konkursie udział wzięło 31 osób.

Autor nazwy  uzasadnia swój pomysł następująco: „to połączenie dwóch cech kina (3D) z elementem nazwy miasta”.

Oto propozycje, które wpłynęły na konkurs:

Sokrates, S(Z)OK, S(z)ok, SOKrates, NOWY SOK, Wrzosowa Polana, Kwitnąca Łąka, Dębowy Zagajnik, Lisia Jama, Jagodowy Las, Millenium Dąb, Dąb Millenium, Sok Deco, SMOK, AKTOR, New DębSOK, DębSOK, DĘBIANIN, Feniks, SOKaND Kino, SOKKINO, Green Tree Cinema, NOWATOR, SOKole oko, wySOKie napięcie, Militar, SZtafeta SOK, Sztafeta, DYWIZJON, Esteto, SOKRATES, TREFL, Dębik, KOSMOS, SOKół, 3Dęby, POLIGON, LEŚNIK, PAULUS, SOKOKINÓWKA, SOKINÓWKA, CINESOK, DĘBAMOVIE, SOK Z KINA, nowodębski SOK z żuka, SOKULTURA, SOKół, SOKÓŁ.

________________________________________

Nowoczesne oświetlenie LED, dostęp do internetu po Wi-Fi, doskonała akustyka oraz kino 3D – to tylko przykłady nowoczesnych rozwiązań zastosowanych przy modernizacji Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Prace trwają zgodnie z harmonogramem i kino już jesienią zaprosi na projekcie filmów w technologii 3D

Wartości inwestycji to 6631830,96 zł w tym termomodernizacja to koszt 1499785,80 zł a przebudowa – 5132045,16 zł. Termomodernizacja obiektu została wsparta środkami unijnymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Termomodernizacja objęła kompleksowe ocieplenie budynku nad i pod ziemią oraz stropodachu, całkowitą wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz blacharki. Ponadto budynek zyska nową instalację odgromową.

Przebudowa SOK to z jednej strony, kompleksowa wymiana wszystkich starych instalacji, a z drugiej, dołożenie niezbędnych nowych, które powinien posiadać budynek w XXIw.

Wymienione zostaną instalacje:
– wodna,
– kanalizacja sanitarna,
– kanalizacja deszczowa,
– elektryczna,

Dołożone zostaną:
– wentylacja mechaniczna,
– klimatyzacja,
– instalacja logiczna (sieć komputerowa),
– instalacja p.pożarowa,
– monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu już została zamontowana winda zewnętrzna umożliwiająca dostanie się na parter budynku. Drzwi otwierane samoczynnie umożliwią wjazd do środka, a lekka pochylnia umożliwi zjazd na taras. Wewnątrz nie będzie progów pomiędzy pomieszczeniami a wjazd na piętro zapewni kolejna winda zamontowana wewnątrz obiektu. Oczywiście przewidziane są również toalety dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie pomieszczenia SOK zyskają nowe aranżacje. W tym celu zostaną zastosowane odpowiedniej jakości materiały. W celu nadania wnętrzom odpowiedniego charakteru zostaną użyte głównie naturalne materiały takie jak granit, ceramika czy drewno. Całość będzie odpowiednio iluminowana zarówno oświetleniem punktowym jak i świetlówkami czy też listwami świetlnymi z energooszczędnym światłem LED.

Sala widowiskowa będzie najnowocześniejszą salą w okolicy. Wyposażona w 250 miejsc oraz nowoczesny sprzęt kinowy, nagłośnieniowy i oświetleniowy, wytłumiona dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów dźwiękochłonnych. Znajdzie się tutaj kino oparte na cyfrowym projektorze kinowym, z możliwością wyświetlania filmów w technice 2D i 3D. Zakupione zostaną specjalne okulary 3D i bramki antykradzieżowe.

Nagłośnienie kina to specjalne zestawy głośników zaekranowych i superbasowych oraz rozmieszczone na sali głośniki „efektowe”. Filmy będą wyświetlane na specjalnym, rozwijalnym ekranie, wyposażonym w czteroformatową kurtynę ekranową.

Oświetlenie sceniczne zapewni 41 reflektorów, w tym takie jak MAC 301 Wash/Martin i Chroma Flood 200. To najwyższej klasy reflektory i naświetlacze LED o dużej jasności. Idealne do zastosowań rozrywkowych i teatralnych. Charakteryzuje je duża skuteczność kolorowego światła przy niskim poborze mocy oraz cicha praca i znikoma ilość produkowanego ciepła. W urządzeniach można płynnie regulować nasycenie każdego z kolorów, co pozwala uzyskać 16,7 miliona barw. Czas pracy takiego urządzenia dochodzi do 100 000 godz. bezobsługowej pracy (nie potrzebne jest czyszczenie, wymiana źródeł światła czy filtrów). Nagłośnienie sceny zapewni 14 zestawów głośnikowych, wzmacniacze mocy oraz przewodowe i bezprzewodowe zestawy mikrofonowe. Wszystkie układy oświetleniowe i nagłośnieniowe będą sterowane poprzez komputerowe konsolety sterownicze, w tym bezprzewodowe.

Pracę sali widowiskowej wzmocni kawiarenka, w której będzie można miło spędzić czas lub dokonać zakupów „przedkinowych” a także… surfować w internecie korzystając z bezpłatnej sieci Wi-Fi.

foto&źródło: UMiG Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zibi
10 lat temu

he, he, Wacek jest wszędzie, ciekawe czy dadzą to info na stronie głównej w Tygodniku

ania
10 lat temu

Ostatnio, będąc w Zakopanem widziałam reklamę kina 7D, a my tutaj podniecamy się jakością 3D, co prowincja to prowincja… (swoją drogą ciekawe co oferuje kino 7D)

Czesio
10 lat temu

W Dębie będzie kino 3D a w TBG kiedy? czy w TDK słyszeli co to takiego kino 3D? w dzisiejszych czasach(drogich tv 3d) to jedyna szansa na przyciągnięcie widza przed duży ekran ale TDK woli narzekać, że na seanse przychodzi po 3 osoby i dalej nic nie robić… Czy tej instytucji nie da się zreformować?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content