Święto policji z gwiazdami serialu Ojciec Mateusz (zdjęcia)

Wojewódzkie obchody święta policji odbyły się w czwartek, 21 lipca, na Rynku Starego Miasta. Symboliczne akty awansu otrzymały gwiazdy serialu „Ojciec Mateusz”.

Podinspektor Orest Możejko (w tej roli Piotr Polk) został mianowany na stopień młodszego inspektora policji, natomiast Mieczysław Nocul, czyli (Michał Piela) został starszym aspirantem.

– U mnie na komendzie Nocul awansu na pewno by nie dostał. Najwidoczniej musiał zorganizować to święto, aby wymusić na komendancie głównym awans – żartował Piotr Polk.

________

W uroczystości na rynku wziął udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller, który podkreślił, że policjanci są dla społeczeństwa partnerami i autorytetami. Natomiast komendant główny policji Andrzej Matejuk pochwalił pracę świętokrzyskich funkcjonariuszy, którzy na co dzień wykazują się dużym profesjonalizmem.

Zebranym policjantkom i policjantom, za kolejny rok dobrej służby, podziękował Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Mirosław Schossler.

– W przeddzień 92. rocznicy powstania Policji Państwowej obchodzimy nasze świętokrzyskie policyjne święto. Jest to czas, kiedy otrzymujemy odznaczenia i podziękowanie za dobrze wypełnione obowiązki, ale to także chwile, które nas zobowiązują do jeszcze większego zaangażowania w służbie. Ostatni czas pokazuje, że Polska Policja jest szeroko ceniona w społeczeństwie, a Świętokrzyskie to jeden z bezpieczniejszych regionów kraju, co pokazują ostatnie policyjne sukcesy. To wszystko świadczy, że dzisiejsze awanse są w pełni zasłużone. Dziękuję Wam policjantki i policjanci oraz wszystkim tym, którzy wspierają nasza służbę i razem z nami służą dobru społeczeństwa – mówił komendant wojewódzki.

Czterdziestu świętokrzyskich policjantów otrzymało złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę, a także odznaki „Zasłużony dla policji”. Wręczono również awanse na wyższe stopnie.

Mieszkańcy Sandomierza mogli podziwiać przemarsz defilady kompanii honorowej. Niestety uroczystość skrócił ulewny deszcz i z tego powodu festyn rodzinny „Bezpieczeństwo i trzeźwy umysł”, zorganizowany na Bulwarze im. Józefa Piłsudskiego opóźnił się, a wręczenie symbolicznych aktów awansu na wyższe stopnie policjantom z serialu „Ojciec Mateusz”, odbyło się na Zamku Królewskim.

foto&źródło: UM Sandomierz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content