Tarnobrzescy strażacy mają dwa nowe wozy

Dwa supernowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze trafiły do tarnobrzeskich strażaków. Zakup pojazdów dofinansowała Unia Europejska.

Oba pojazdy to tzw. średnie wozy ratowniczo-gaśnicze na podwoziu MAN-a z napędem na cztery koła. Jednorazowo mogą zabrać po 2,5 tysiąca litrów wody i poruszać się w trudnym terenie. Każdy kosztował 700 tys. zł, a ich zakup dofinansowała Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Auta trafiły już do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Mokrzyszowie i Wielowsi.

– Kolejny nowoczesny sprzęt ratowniczy dla naszych strażaków, to kolejny krok ku polepszeniu bezpieczeństwa tarnobrzeżan. Konsekwentnie będę tą drogą podążał, bo nie ma ważniejszej sprawy niż ludzkie zdrowie i życie– mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Dariusz Bajor

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KAPUSTA
9 lat temu

BANDA PIJAKOW DOSTALA NOWE WOZY…WIDZIALEM CO SIE DZIALO W SOBOWIE W SZTABIE KRYZYSOWYM W DOMU STRAZAKA, KRYZYS TO ONI MIELI TYLKO WTEDY GDY PROMILI IM BRAKOWALO

prawy
9 lat temu

No to pięknie, widać strażacy to ludzie, którzy na krzywdę nie mogą trzeźwo patrzeć. Picie jest dla każdego ale w sztabie kryzysowym to raczej nie wypada…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content