Tarnobrzescy strażacy mają dwa nowe wozy

Dwa supernowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze trafiły do tarnobrzeskich strażaków. Zakup pojazdów dofinansowała Unia Europejska.

Oba pojazdy to tzw. średnie wozy ratowniczo-gaśnicze na podwoziu MAN-a z napędem na cztery koła. Jednorazowo mogą zabrać po 2,5 tysiąca litrów wody i poruszać się w trudnym terenie. Każdy kosztował 700 tys. zł, a ich zakup dofinansowała Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Auta trafiły już do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Mokrzyszowie i Wielowsi.

– Kolejny nowoczesny sprzęt ratowniczy dla naszych strażaków, to kolejny krok ku polepszeniu bezpieczeństwa tarnobrzeżan. Konsekwentnie będę tą drogą podążał, bo nie ma ważniejszej sprawy niż ludzkie zdrowie i życie– mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Dariusz Bajor

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KAPUSTA
10 lat temu

BANDA PIJAKOW DOSTALA NOWE WOZY…WIDZIALEM CO SIE DZIALO W SOBOWIE W SZTABIE KRYZYSOWYM W DOMU STRAZAKA, KRYZYS TO ONI MIELI TYLKO WTEDY GDY PROMILI IM BRAKOWALO

prawy
10 lat temu

No to pięknie, widać strażacy to ludzie, którzy na krzywdę nie mogą trzeźwo patrzeć. Picie jest dla każdego ale w sztabie kryzysowym to raczej nie wypada…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content