Komary „atakują”, co na to miasto?

– Przez te komary, spacer tutaj nad Wisłą jest już praktycznie niemożliwy – skarży się pani Janina Kozioł, mieszkanka osiedla Przywiśle. – Od przyszłego tygodnia ruszamy z akcją odkomarzania- informuje UM Tarnobrzeg.

– W słoneczne dni pojawiają się chmary komarów, na początku lata był spokój, teraz już go nie ma- tłumaczy pan Henryk Musioł, tarnobrzeżanin. – Nie można wchodzić do lasu, na działce również ciężko posiedzieć. Dlaczego nikt z tym nie zrobi porządku? – pyta.

UM zapowiedziało kolejną akcję odkomarzania, która będzie przeprowadzona w nadchodzącym tygodniu, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne: ” Jeśli będzie padało, to odkomarzanie nie będzie miało najmniejszego sensu, gdyż cały oprysk zostanie spłukany i nie odniesie zamierzonego skutku”.

______________________________________

Przypomnijmy, w tym roku, na walkę z komarami radni przeznaczyli kwotę ponad 53 tys. zł. Przetarg na odkomarzanie wygrała firma Insekt-Der z Piaseczna, która pierwsze działania przeprowadziła końcem maja br. Według zawartej umowy firma zobowiązała się m.in. do wykonania usługi zgodnie z zasadami ochrony środowiska w zakresie odkomarzania tj. prowadzenie monitoringu, przeprowadzanie zabiegów zwalczania larw komarów i zwalczania dorosłych osobników komarów. Umowa zawarta jest na okres czasu od 01.05.2011r. do 30 września 2011r., a odkomarzanie odbywać się ma raz w miesiącu, lub rzadziej, w zależności od potrzeby.

Odkomarzanie odbywa się metodą namgławiania, na obszarze o łącznej powierzchni 300 hektarów.

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
działkowicz
9 lat temu

Na działkach pod Kamionką jest tragedia, komarze rodziny biesiadują w najlepsze. Na czym miał polegać monitoring i zwalczanie komarów? Rozumiem, że wszystkich komarów się nie pozbędziemy ale miało nie być ich aż tyle, za co miasto płaci 53 tys? Za nieskuteczny oprysk krzaczorów?

Zenon
9 lat temu

Powrócił koszmar z komarami w roli głównej i niestety wieczory na powietrzu są nie do wytrzymania. Nie ma się jednak co dziwić jak się widzi taką pogodę. W przyszłym tygodniu podobno planowane jest odkomarzanie, ale czy ono w taką pogodę ma sens?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content