Komary „atakują”, co na to miasto?

– Przez te komary, spacer tutaj nad Wisłą jest już praktycznie niemożliwy – skarży się pani Janina Kozioł, mieszkanka osiedla Przywiśle. – Od przyszłego tygodnia ruszamy z akcją odkomarzania- informuje UM Tarnobrzeg.

– W słoneczne dni pojawiają się chmary komarów, na początku lata był spokój, teraz już go nie ma- tłumaczy pan Henryk Musioł, tarnobrzeżanin. – Nie można wchodzić do lasu, na działce również ciężko posiedzieć. Dlaczego nikt z tym nie zrobi porządku? – pyta.

UM zapowiedziało kolejną akcję odkomarzania, która będzie przeprowadzona w nadchodzącym tygodniu, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne: ” Jeśli będzie padało, to odkomarzanie nie będzie miało najmniejszego sensu, gdyż cały oprysk zostanie spłukany i nie odniesie zamierzonego skutku”.

______________________________________

Przypomnijmy, w tym roku, na walkę z komarami radni przeznaczyli kwotę ponad 53 tys. zł. Przetarg na odkomarzanie wygrała firma Insekt-Der z Piaseczna, która pierwsze działania przeprowadziła końcem maja br. Według zawartej umowy firma zobowiązała się m.in. do wykonania usługi zgodnie z zasadami ochrony środowiska w zakresie odkomarzania tj. prowadzenie monitoringu, przeprowadzanie zabiegów zwalczania larw komarów i zwalczania dorosłych osobników komarów. Umowa zawarta jest na okres czasu od 01.05.2011r. do 30 września 2011r., a odkomarzanie odbywać się ma raz w miesiącu, lub rzadziej, w zależności od potrzeby.

Odkomarzanie odbywa się metodą namgławiania, na obszarze o łącznej powierzchni 300 hektarów.

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
działkowicz
10 lat temu

Na działkach pod Kamionką jest tragedia, komarze rodziny biesiadują w najlepsze. Na czym miał polegać monitoring i zwalczanie komarów? Rozumiem, że wszystkich komarów się nie pozbędziemy ale miało nie być ich aż tyle, za co miasto płaci 53 tys? Za nieskuteczny oprysk krzaczorów?

Zenon
10 lat temu

Powrócił koszmar z komarami w roli głównej i niestety wieczory na powietrzu są nie do wytrzymania. Nie ma się jednak co dziwić jak się widzi taką pogodę. W przyszłym tygodniu podobno planowane jest odkomarzanie, ale czy ono w taką pogodę ma sens?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content