Siarka Tarnobrzeg triumfuje w rozgrywach o Puchar Prezydenta Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video HD)

Zespół seniorów Siarki Tarnobrzeg wygrał 1:0 z OKS Mokrzyszów w meczu finałowym turnieju o Puchar Prezydenta Tarnobrzega. Zawody rozegrane zostały w sobotę, 30 lipca, na kompleksie boisk na Zwierzyńcu. Głównym organizatorem turnieju był UM Tarnobrzeg.

W drodze do finału podopieczni Adama Mażysza pokonali Iskrę Sobów 8:0, OKS Wielowieś 1:0 oraz Wspólnotę Serbinów 3:1.

Trzecie miejsce przypadło drużynie OKS Wielowieś, która w meczu o 3 miejsce pokonała juniorów Siarki 2:0.

Miano króla strzelców wywalczył Jacek Rożek – 5 bramek (KS Siarka). Za najlepszego bramkarza uznano Krzysztofa Wolaka a najbardziej wartościowym graczem turnieju został Kamil Guściora (obaj z OKS Mokrzyszów).

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca zagrały w meczu finałowym, natomiast zespoły z drugich lokat, spotkały się w tzw. małym finale.

W grupie pierwszej trzecie miejsce przypadło zespołowi Wspólnoty Serbinów, natomiast czwarte zajęła Iskra Sobów.

W drugiej grupie, na trzecim miejscu uplasował się zespół Junior Zakrzów, czwarte miejsce przypadło Koniczynce Ocice.

Mecze pierwotnie miały być rozgrywane w Mokrzyszowie, jednak po ostatnich opadach deszczu tamtejsze boisko nie nadawało się ono do gry. Współorganizatorzy turnieju z Mokrzyszowa ufundowali nagrody indywidualne.

Jak zapowiedział prezydent Tarnobrzega, turniej ma szansę zyskać status imprezy cyklicznej, rozgrywanej zarówno przed rozpoczęciem rundy jesiennej, jak i w zimowym okresie przygotowawczym drużyn do sezonu.

info: własne, UM Tarnobrzeg

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

foto: Arkadiusz Jeż

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
10 lat temu

Od razu widać po indywidualnych wyróżnieniach kto dokonywał wyboru. Duet Mastalerz/Kłos pokazał, że piłkarskie serce bardziej bije w kierunku Mokrzyszowa niż Siarki. Mnie to jednak w ogóle nie dziwi. Sam turniej na plus poza pogodą oczywiście. Zwyciężył faworyt.

Tbg_qp
10 lat temu

Siarka może i była faworytem ale w decydującym meczu o I miejsce to Mokrzyszów miał więcej sytuacji do strzelenia bramek, i pachniało małą lokalną sensacją ale Siara dowiozła tą brameczkę do końca i zdobyła I miejsce.

Rakieta
10 lat temu

Szacun dla zawodników, że chciało im się grać w takich warunkach.

Zenon
10 lat temu

Kawałek artykułu Echa Dnia na temat sparingu siatkarek Siarki – ”Właśnie Jola Jabłońska, Katarzyna Galica, Anna Mysiak oraz Magdalena San zaprezentowały w meczu z KSZO najwięcej ładnych zagrań. Kroku dorównywały im także Anna Mysiak, Irena Matejek oraz Iwona Kowalczuk”. Z pozdrowieniami dla Grzegorza Lipca, który pewnie zaraz napisze, że to błąd wynikający z tempa pracy redakcji.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content