07.08 (niedziela) Koncert Unique Unit w Sandomierzu, godz.16

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Muzyka na starówce”, na Rynku Starego Miasta. Wstęp wolny.

W skład zespołu Unique Unit wchodzą dwie artystki, Agnieszka Lach – skrzypce, gitara elektryczna, perkusjonalia, elektronika i Agnieszka Szczepaniak – fortepian, syntezatory, elektronika

Absolwentki akademii muzycznych w Gdańsku i Warszawie, w klasie skrzypiec i fortepianu, bazując na doskonałym warsztacie gry solowej i zespołowej, wieloletnim doświadczeniu scenicznym oraz umiejętności aranżacji studyjnej i kompozycji z domieszką własnej, awangardowej koncepcji muzyki elektro-akustycznej, wieloletnią, owocną współpracą dostarczają satysfakcji zarówno sobie, jak i odbiorcom.

Agnieszki przyjaźnią się i współpracują od lat, efektem czego jest unikalne i jednolite brzmienie ich muzyki, wiele ciekawych fuzji i rozwiązań w różnorodnych stylistycznie formach muzyki, poczynając od muzyki klasycznej, poprzez acid jazz, electro, trip-hop, etno, kończąc na improwizacji ilustracyjno – wizualnej i muzyce filmowej.


Agnieszka Lach
– multi-instrumentalistka, kompozytorka, aranżerka i producent muzyczny. Ukończyła Akademię Muzyczną im. S.Moniuszki w Gdańsku, gdzie uzyskała dyplom magistra sztuki w klasie skrzypiec.

Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia na krajowych konkursach i przesłuchaniach skrzypcowych, występy solowe i orkiestrowe w kraju, a także tournee i recitale za granicą. Występowała niejednokrotnie m.in. w Szwecji, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Austrii, Belgii i Rosji. Współpracowała i nadal współpracuje z profesjonalnymi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi, takimi jak Hanzeatycka Orkiestra Kameralna (HOK), Polska Filharmonia Bałtycka im Fryderyka Chopina w Gdańsku, Polska Filharmonia „Sinfonia Baltica” w Słupsku, Opera Bałtycka.

Współpracowała, koncertowała oraz nagrywała z takim artystami jak:
R. Galliano, Dharambir Singh(sitar), Sarvar Sabri(tabla), Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Adam Makowicz, Henryk Miśkiewicz, Hanna Banaszak, Wojciech Kilar, Zbigniew Preisner, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Ewa Bem, Lora Szafran i Anna Maria Jopek, Michał Bajor, Jacek Wójcicki, Jerzy Maksymiuk, Agnieszka Duczmal,Vadim Brodski, Wanda Wiłkomirska, Kroke,Jean Michael Jarre, Urszula Dudziak, Justyna Steczkowska, Jan Kaczmarek.

Agnieszka od 15 roku życia z pasją rozwija swoje największe hobby, jakim jest tworzenie, aranżacja oraz produkcja szeroko rozumianej muzyki elektro-akustycznej. Aktywnie realizuje tę pasję jako właścicielka profesjonalnego studia nagraniowego „Studio Rekord” w Warszawie. Udziela się w różnorakich projektach muzycznych, m.in. jako skrzypaczka, multi-instrumentalistka i współproducent w projekcie Agnieszki Szczepaniak „Ale Szopka”.
Zajmuje się także tworzeniem muzyki do wszelakich form audio-wizulanych i scenicznych ( m.in. film „S.O.S”, reż. C.Puebla, spektakl„Damą być” reż. A.Strzelecki, ilustracje muzyczne do prób czytanych, współpraca z aktorami scen warszawskich, reklamy społeczne).

Agnieszka Szczepaniak – pianistka, kompozytorka, aranżerka i producent muzyczny. Jako wyróżniona dyplomantka ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie wykonując II Koncert fortepianowy S.Prokofiewa z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Brała udział w wielu krajowych konkursach pianistycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Aktywnie działa jako solistka i kameralistka, wielokrotnie występując z koncertami w kraju i za granicą (m.in. Francja, Niemcy, Litwa, Włochy i Stany Zjednoczone).

Swe umiejętności pianistyczne poszerzała uczestnicząc w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych, światowej sławy pianistów i pedagogów (m.in. Andrzej Jasiński, Karl Stenzl, John Fergusson, Gery Moutier, Victor Merzhanov, Einar S.Nokleberg).

Równolegle do działalności koncertowej pracuje jako aranżerka i kompozytorka muzyki do wszelakich form audio-wizualnych i scenicznych (m.in. spektakl„Damą być” reż. A.Strzelecki, film „Przyjacielowi” promujący 5-lecie działalności fundacji „Przyjaciel”, sztuka „Baden-Baden” P.Rowickiego, reż. A.Figura, ilustracje muzyczne do prób czytanych, współpraca z aktorami scen warszawskich, reklamy społeczne).

Od początku rozwoju artystycznego z pasją poszukuje nowych, ciekawych połączeń brzmieniowych muzyki akustycznej z elektroniczną, zarówno jak i klasycznej z rozrywkową.

Autorka projektu muzycznego „Ale SZOPKA” z udziałem wybitnych muzyków (m.in. Urszula Dudziak, Justyna Steczkowska), wydanego w czerwcu r. 2011 nakładem Polskiego Radia i Licomp Empik Multimedia.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content