Jeśli aura nie przeszkodzi, od dziś ruszy odkomarzanie

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, na dziś, na godz. 17 zaplanowane jest rozpoczęcie odkomarzania Tarnobrzega. Zabieg zostanie przeprowadzony, jeśli aura będzie łaskawa. „Jeśli będzie padało, to odkomarzanie nie będzie miało najmniejszego sensu, gdyż cały oprysk zostanie spłukany i nie odniesie zamierzonego skutku”.

Odkomarzanie rozpocznie się od terenów które najbardziej ucierpiały podczas zeszłotygodniowej ulewy, w miejscach gdzie wciąż pracują strażacy przy odpompowywaniu zalegającej wody. Pozostałe tereny miejskie będą odkomarzanie w dalszej kolejności, przy czym cały proces ma potrwać do końca tygodnia.

_______________________________

Przypomnijmy, w tym roku, na walkę z komarami radni przeznaczyli kwotę ponad 53 tys. zł. Przetarg na odkomarzanie wygrała firma Insekt-Der z Piaseczna, która pierwsze działania przeprowadziła końcem maja br.

Według zawartej umowy firma zobowiązała się m.in. do wykonania usługi zgodnie z zasadami ochrony środowiska w zakresie odkomarzania tj. prowadzenie monitoringu, przeprowadzanie zabiegów zwalczania larw komarów i zwalczania dorosłych osobników komarów. Umowa zawarta jest na okres czasu od 01.05.2011r. do 30 września 2011r., a odkomarzanie odbywać się ma raz w miesiącu, lub rzadziej, w zależności od potrzeby.
Odkomarzanie odbywa się metodą namgławiania, na obszarze o łącznej powierzchni 300 hektarów.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nnnn
10 lat temu

BARANÓW SANDOMIERSKI,KOMARY NAS ….. RAT….UNKU

wielokrotnie ukąszony
10 lat temu

Miasto wyda ponad 53 tys zł na walkę z komarami… walka przegrana z kretesem, komary mają się w najlepsze na naszej krwawicy. Huczne zapowiedzi prezydenta, że w tym roku będzie lepiej a ja takiej tragedii dawno nie widziałem… oczywiście pogoda temu winna no bo kto?

Za taką ochronę miasto nie powinno ani złotówki zapłacić firmie zajmującej się odkomarzaniem.

Może jakiś konkursik na największą ilość bombli? Do wygrania maść na swędzenie.

Tarnobrzeżanin
10 lat temu

Na czym dokładnie polega odkomarzanie w wydaniu tarnobrzeskim? Efekt wszyscy doświadczamy na własnej skórze. Czy miasto ma zamiar coś z tym zrobić? W tym momencie opozycja powinna zacząć rozdawać mieszkańcom darmowe offy czy inne środki ochrony osobistej.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content