Otwarcie mostu w Nagnajowie nastąpi w niedzielę

Nie w piątek 5 sierpnia ale w niedzielę, 7 sierpnia nastąpi otwarcie mostu w Nagnajowie. – Most będzie otwarty bez ograniczeń tonażowych, dla wszystkich pojazdów – informuje w rozmowie z portalem NW24 Naczelnik Wydziału Planowania GDDiK w Rzeszowie Grzegorz Kloc.

Pierwotnie most miał być otwarty w piątek, zmiana terminu podyktowana jest faktem wcześniejszego niż planowano przeprowadzenia badań związanych z próbnym obciążeniem mostu. – Dzięki temu unikniemy ponownego zamykania mostu, w celu wykonania tych prób – tłumaczy NW24 naczelnik Kloc. – Most zostanie otwarty dla wszystkich pojazdów w niedzielę, 7 sierpnia ok godz. 20 – dodaje.

Dodatkowo, zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy, kierowcy będą mogli korzystać z obu pasów.

Wykonawcą specjalistycznych badań, prowadzonych w sobotę i niedzielę, będzie Katedra Mechaniki Budowli i Mostów Politechniki Gdańskiej. Otwarcie mostu nastąpi po uzyskaniu pozytywnych wyników badań.

Po niedzielnym otwarciu, na moście nadal będą trwały roboty remontowo – wykończeniowe, które będą powodować chwilowe utrudnienia w ruchu.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
W R E S Z C I E !!!
11 lat temu

No qrwa wreszcie, droga z Sandomierza do Łoniowa to tragedia, zwinęli asfalt pewnie dlatego aby Tiry go nie rozjechały…

obserwator
11 lat temu

nie ciesz się tak szybko, może próby nie wyjdą pozytywnie i będą poprawiać:-)

spokojny
11 lat temu

Spokojnie, będzie dobrze. Więcej szumu niż uszkodzeń ale w dzisiejszych czasach wszyscy srają w gacie i za grube pieniądze trzeba wszystko sprawdzić…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content