Tarnobrzeżanin Kamil Zieliński piąty w V Ogólnopolskim Maratonie Pływackim (zdjęcia)

Kamil Zieliński zajął 1 miejsce w kat. 16-30 lat oraz 5 miejsce w kat. Open w rozegranym 31 lipca, V Ogólnopolskim Maratonie Pływackim. Zawody odbyły się w nad Zalewem w Janowie Lubelskim.

Zawody rozegrane zostały na dystansie 2500 m., w ekstremalnych warunkach, w strugach deszczu, przy niskiej, 16 stopniowej temperaturze. Niesprzyjająca aura nie przeraziła jednak 26 śmiałków z Biłgoraja, Chełma, Nowej Dęby, Krakowa, Kraśnika, Kolbuszowej, Lublina, Łęcznej, Sandomierza,Warszawy oraz z Tarnobrzega, którzy pojawili się tego dnia na starcie.

Tarnobrzeg reprezentowali Kamil Zieliński ( w kat.Open -5 miejsce, 1 miejsce w kat.16-30 lat), oraz pan Artur Dzierzkowski który zajął w kat.Open 18 miejsce natomiast 6 pozycję w kat.31-50 lat.

W kat.Open 1 miejsce zajął Karol Grzywa 2 miejsce Jakub Ciastek, obaj z Kraśnika,  brązowy medal wywalczył Wiesław Bar z Warszawy.

foto&źródło: Marian Zieliński