Mistrzostwa Polski lekarzy i amatorów w sandomierskim triathlonie (zdjęcia)

Już po raz trzeci Sandomierz gościł lekarzy i sportowców z całej Polski. W sobotę, 13 sierpnia br., odbyły się III Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie oraz III Otwarte Mistrzostwa Ziemi Sandomierskiej dla Amatorów. Całe zawody przebiegły w ciepłej i słonecznej atmosferze.

Pierwsza część mistrzostw odbyła się na zalewie w Koprzywnicy. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 750 metrów, następnie wyruszyli trasą rowerową z Koprzywnicy do Sandomierza pokonując dystans 20 kilometrów. Ostatni etap mistrzostw polegał na przebiegnięciu trasy, która liczyła 5 kilometrów. Triathloniści biegli przez malownicze i zabytkowe ulice Sandomierza.

Trasa rozpoczynała się przy Bulwarze im. Józefa Piłsudskiego, a kończyła przy sandomierskim Ratuszu. Frekwencja dopisała i łącznie w III Letnim Triathlonie Ziemi Sandomierskiej wzięło udział 62 zawodników. W Mistrzostwach Polski Lekarzy wystartowało 21 triathlonistów, a w Otwartych Mistrzostwach Ziemi Sandomierskiej dla Amatorów 38 osób.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe, które wręczyli zastępca burmistrza Sandomierza Marek Bronkowski i burmistrz Koprzywnicy Marek Jońca. Podczas ceremonii wręczania upominków obecny była także Karol Bury, kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej z damami dworu.

Nie zabrakło również nagród specjalnych, wyróżniono najlepszego sandomierzanina, czyli Macieja Borowskiego i sandomierzankę Bożenę Czerwińską. Upominki otrzymał także najmłodszy uczestnik zawodów – Michał Zębala i najstarszy – Piotr Mikołajczyk.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Bożentyna Pałka-Koruba – Wojewoda Świętokrzyska, Burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski, Burmistrz Miasta i Gminy Koprzywnica Marek Jońca.

Organizatorami byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Urząd Miejski w Sandomierzu

foto&źródło: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content