Lwów w obiektywach Sabiny Olszewskiej i Anny Wit – wystawa w tarnobrzeskiej galerii „Po schodach”(fotoreportaż)

Do 20 października w tarnobrzeskiej Galerii „Po schodach” można oglądać wystawę fotografii zatytułowaną „Lwów – miasto wschodu i zachodu”. Zdjęcia zostały wykonane przez Sabinę Olszewską i Annę Wit i przedstawiają najpiękniejsze zakątki zabytkowego, ukraińskiego miasta. Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 19 sierpnia.

Na fotografiach zobaczyć można między innymi nadgryzione zębem czasu rzeźby na grobach mieszczących się na Cmentarzu Łyczakowskim, wspaniałe kamienice, pełne przepychu cerkwie oraz wspaniałą Operę Lwowską.

Sabina Olszewska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje w tarnobrzeskim oddziale Tygodnika Sztafeta. Od czterech lat interesuje się fotografią. Cały czas jednak podkreśla, że nie jest profesjonalistą, a jedynie amatorem, który spełnia swoje marzenia. Interesuje ją głównie reportaż, stad na jej zdjęciach zobaczyć można przede wszystkim relacje z imprez organizowanych w regionie.

Anna Wit natomiast ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. 6 lat temu związała się zawodowo z podróżami i turystyka, a co za tym idzie również amatorsko z fotografią. Lwów zachwycił ją swoim pięknem. Jak mówi, na pierwszy rzut oka szare miasto, ma w sobie mnóstwo pięknych kamienic i urokliwych uliczek.

tekst&foto: Sabina Olszewska

foto: Anna Wit

foto: Rafał Rozmus

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
9 lat temu

FAJNE LASKI !!! AŻ PRZEJDĘ SIĘ ZOBACZYĆ ICH FOTY Z LWOWA.

Zenon
9 lat temu

Chyba pójdę Twoim śladem, bo i całkowicie podzielam Twoje zdanie Mefisto.

ciekawska
9 lat temu

jak to jest możliwe ,że Sabina jest na zdjęciu i jest autorką zdjęć 🙂

Piotrek
9 lat temu
Reply to  ciekawska

Sabina jest na zdjęciach, które zrobił Rafał Rozmus, wszystko jest opisane. Ciekawska ale mało spostrzegawcza 🙂

ciekawska
9 lat temu

fakt gapa ze mnie 🙂

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x