„Siarkowców” czy „gen. Władysława Andersa”?- zagłosuj on-line na nazwę tarnobrzeskich rond

Słoneczne lub Juliusza Tarnowskiego – tak może już wkrótce nazywać się rondo powstałe u zbiegu ulic Piłsudskiego-Szeroka-Targowa. Drugie nowo wybudowane rondo Mickiewicza-Szpitalna-Niepodległości, może nosić nazwę Siarkowców lub gen. Władysława Andersa. Do 30 sierpnia internauci mogą głosować na wybraną propozycję za pośrednictwem strony www.tarnobrzeg.pl. Zakończył się I etap konkursu na nazwę rond.

W poniedziałek komisja konkursowa, której przewodniczył Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz, spośród kilkudziesięciu zgłoszonych propozycji wybrała dwie najciekawsze i dwie najczęściej się powtarzające. Teraz internauci za pośrednictwem strony www.tarnobrzeg.pl mogą głosować na wybraną propozycję.

Wśród zgłoszonych propozycji na nazwę ronda Piłsudskiego-Szeroka-Targowa, najczęściej pojawiającą się była „Juliusza Tarnowskiego”. Komisja konkursowa jako najciekawszą wybrała za to nazwę „Słoneczne”. – Chcemy na tym rondzie ustawić kilku metrową palmę, która nieco uatrakcyjni rondo. Dlatego jako najciekawsza wydaje się nam propozycja „Słoneczne”, bo przecież palma nierozerwalnie kojarzy się nam ze słońcem – mówi Prezydent Mastalerz.

Spośród zgłoszonych propozycji na nazwę ronda Mickiewicza-Szpitalna-Niepodległości, najczęściej powtarzającą się była – „gen. Władysława Andersa”. Zaś komisja konkursowa wybrała nazwę „Siarkowców”. – Osoba, która zgłosiła nazwę „Siarkowców” napisała, że są to ludzie związani z miastem. Siarka to przecież historia tego miasta, dlaczego więc nie nadać nowemu rondu takiej nazwy. Poza tym „Siarkowcy” to też kibice Klubu Sportowego Siarka, którzy z zapałem i sercem (tuż obok nowego ronda) dopingują swoich piłkarzy, którzy też tworzą historię naszego miasta – dodaje Prezydent.

Spośród czterech propozycji internauci wybiorą dwie, które zostaną przedstawione przez Prezydenta na sesji Rady Miasta. Ostateczną nazwę wybiorą radni.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ash
10 lat temu

Jak kurna palma? Najjaśniejszemu chyba palma odbiła, skoro wpadł na taki kretyński pomysł…pewnie od upału

Arek
10 lat temu

tak stołecznie, pewnie i słonecznie od tej palmy mogłoby się zrobić, podobny motyw w Warszawce wykorzystano. Ale co jak co, to najładniejsze rondo w naszym mieście.

dominika
10 lat temu

A propos „Palmy”- zajeżdża mi tu pewnym rodzajem męskiego kompleksu…
Nie sądziłam, że Pan Prezydent to również pokolenie ” kopiuj – wklej ” – bez fantazji..
Nie ma szans , by w tym mieście było coś oryginalnego , no nie ma….

Malmsteen
10 lat temu

Żeby tak jeszcze zgęszczali ruchy przy ich spartoleniu, ci pseudo fachowcy od robót drogowych. Uważajcie z tymi nazwami, bo za chwilę trzeba będzie te ronda poprawiać w nieskończoność. Można by je nazwać np. „Rondo Wielkiej Fuszerki”.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content