Powiat bliżej mieszkańców – urząd wkracza do sieci

Oprócz promocji samorządu akcja ma na celu integracje mieszkańców, szerszy dostęp do informacji oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o nowe środki komunikowania.

Ofensywa internetowa rozpoczęła się kilka dni temu, z każdym dniem wzrasta liczba osób deklarujących swoją przynależność do powiatu tarnobrzeskiego.

Krzysztof Pitra starosta tarnobrzeski wyjaśnia, że celem kampanii internetowej jest dotarcie do jak najszerszego grona osób z informacją o działalności podległej mu jednostki samorządu terytorialnego.

– Nie wolno zapominać, że Internet jest jednym z głównych źródeł komunikowania. Wykorzystując możliwości jakie dają portale społecznościowe, każdego dnia możemy wirtualnie zapukać do mieszkańców naszego regionu i zdać im relację z tego nad czym aktualnie pracujemy- wyjaśnia szef powiatu.

Dołącz

Dzięki specjalnym kontom utworzonym na „Facebooku” (serwis internetowy w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami ) będzie można zdobyć informacje nie tylko o realizowanych przez powiat tarnobrzeski inwestycjach, ale również o imprezach sportowych i kulturalnych na terenie ziemi tarnobrzeskiej.

Zgodnie z zapewnieniem Krzysztofa Pitry komunikacja za pomocą portali społecznościowych nie będzie jednostronna, a osoby korzystające z możliwości pisania prywatnych wiadomości do posiadacza konta mogą liczyć na pomoc urzędników.

– Jeśli pojawią się pytania dotyczące spraw będących w naszej kompetencji to zapewniam, że moi pracownicy będą je traktować bardzo poważnie. Odpowiedzi powinny być udzielane bez zbędnej zwłoki- deklaruje starosta. – Oczywiście w sprawach trudnych czas odpowiedzi może się wydłużyć – dodaje.

Starosta zastrzega jednak, że Facebook ma być pomocą a nie próbą zastępowania prawdziwego urzędu. Warto dodać, że powiat tarnobrzeski jest jedną z nielicznych jednostek tego szczebla która odważyła się na taką formę kontaktu z mieszkańcami.

Herb i flaga jako składniki tożsamości

Zdjęciem profilowym utworzonego konta jest herb powiatu. Klikając na niego internauta dowiaduje się co symbolizuje i jaka jest jego geneza. Drugim zdjęciem jest flaga powiatu. Oba symbole zostały uznane za obowiązujące 5 stycznia 2011 roku, kiedy to podczas IV sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, która odbyła się w miejscu niezwykłym, bo na Sali Portretowej Zamku w Baranowie Sandomierskim, radni przyjęli uchwałę ustanawiającą flagę i herb Powiatu Tarnobrzeskiego.

Mamy czym się chwalić

Wprawdzie przez facebooka nie paszportu i nie załatwimy innych dokumentów ale cała inicjatywa ma bardzo ważny aspekt promocyjny.

– Chcemy pokazać, że powiat to nie tylko drogi, przepusty i rowy melioracyjne ale również świetne szkoły średnie, dobry szpital i dziedzictwo kulturowe z którego możemy być dumni – mówi Krzysztof Pitra. – To również szereg terenów które mogą być bardzo atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Naszym celem jest jak najszersza promocja kapitału jaki posiadamy- dodaje.

Co dalej?

W planach jest rozwój wirtualnej „telewizji” powiatowej. Będzie to zbiór multimediów (filmów i prezentacji) informujących o działalności powiatu oraz reklamujący jego walory gospodarcze, kulturowe, społeczne i turystyczne. Wszystko to ma na celu jak najszerszą promocje ziemi tarnobrzeskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content