Serbia w finale piłkarskich Mistrzostw Europy powiatu tarnobrzeskiego

Rywal Serbii wyłoniony zostanie po rozstrzygnięciu zaległego pojedynku Szwajcarii (Tłoki Gorzyce) z Holandią (LZS Dąbrowica), który nie może się odbyć ze względu na podtopione boiska obu drużyn. Po wyłonieniu drugiego finalisty starosta Krzysztof Pitra wyznaczy miejsce i datę finałowego spotkania. Miejsce i datę finałowego spotkania wyznaczy starosta powiatu Krzysztof Pitra.

W rolę reprezentacji europejskich drużyn narodowych wcieli się piłkarze z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Jako Anglia występował zespół z Wydrzy, jako Francja piłkarze z Zabrnia a jako Serbia zawodnicy nowodębskiej Stali. Wszyscy oni od 3 lipca walczyli o tytuł Mistrza Europy Powiatu Tarnobrzeskiego w Piłce Nożnej 2011.

PREZYDENCJA ZOBOWIĄZUJE

Oprócz promocji sportu, postaw „fair play” futbolowe zmagania mają także wymiar integracyjny

-Jednym z celów turnieju jest integracja mieszkańców naszego powiatu zarówno w wymiarze lokalnym jak i europejskim zwłaszcza w kontekście polskiej prezydencji w Unii Europejskiej – wyjaśnia Krzysztof Pitra Starosta powiatu tarnobrzeskiego, organizator rozgrywek.

Pitra dodaje, że w akcje włączyły się wszystkie gminy z terenu powiatu oraz liczne organizacje i instytucje – O randze turnieju świadczy fakt, że patronat honorowy nad wydarzeniem objął między innymi Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej Grzegorz Lato. Za pomysłem Mistrzostw Europy Powiatu Tarnobrzeskiego kryje się były starosta, a obecnie poseł na Sejm RP Mirosław Pluta.

– Cieszę się, że inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Mam nadzieję, że w tej lub podobnej formie wpisze się ona w stały kalendarz imprez sportowych ziemi tarnobrzeskiej- mówi.

CZAS NA FINAŁOWE STARCIE

17 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Rozgrywki toczyły się od 3 do 31 lipca.
Jak mówi prezes Stali Nowa Dęba Damian Diektiarenko którego drużyna zagwarantowała sobie miejsce w finale turniej powiatowy dostarczył wielu emocji – Aż do ostatniej minuty ważyły się losy awansu naszej drużyny do finału Powiatowych Mistrzostw Europy. W półfinałowym meczu w 85 minucie gola na wagę zwycięstwa po pięknym mocnym strzale zdobył Łukasz Rożnowski

info: MO/OZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
11 lat temu

FINAL:
Serbia – Holandia !

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content