40 zabitych na drogach podkarpacia- wakacyjny bilans

Mniej wypadków, więcej zatrzymanych nietrzeźwych kierowców – taki jest bilans wakacyjnych miesięcy. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji. W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszyła się liczba wypadków, jednakże nie zmniejszyła się liczba ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali aż 1837 pijanych kierowców.

W lipcu i sierpniu 2011 r. na podkarpackich drogach doszło do 341 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 440 osób. Śmierć na drodze straciło 40 osób, to tyle samo co w roku 2010.

W tym roku na drogach Podkarpacia tragiczniejszy był lipiec. W ponad 200 wypadkach zginęło 27 osób, a 277 zostało rannych. Dla porównania w sierpniu br. w około 100 wypadkach zginęło 11 osób, a 116 zostało rannych. W ostatni weekend wakacji w Niebieszczanach w powiecie sanockim kierowca volkswagena golfa potrącił trzy nastolatki. Dwie z nich w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

Tylko w ciągu dwóch miesięcy policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 1837 nietrzeźwym kierowcom. Liczba ta wzrosła o 109 w porównaniu do lipca i sierpnia 2010r. Podsumowując, średnio każdego dnia policjanci zatrzymywali 29 pijanych kierujących. Niechlubny rekord padł w dniu 14 sierpnia. Podczas akcji „Alkohol i narkotyki” zatrzymano 60 kierowców, którzy pili wcześniej alkohol.

Od 1 września trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół. Zwracają uwagę na przypadki wyprzedzania i omijania na przejściach dla pieszych. Nie mogą liczyć na pobłażliwość ci kierowcy, którzy jeżdżą niebezpiecznie – zbyt szybko albo pod wpływem alkoholu. Także dziś Policja włączyła się w kampanię edukacyjną pod nazwą „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”.

źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content