Przemysław Karnowski w Siarce

Przemysław Karnowski, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia, zagra w nadchodzącym sezonie w Siarce Jezioro Tarnobrzeg, prowadzonej przez trenera Dariusza Szczubiała. Drugim nowym graczem, który pojawi się w Tarnobrzegu będzie LaMarshall Corbett.

Przemysław Karnowski (18 lat, 214 cm) jest reprezentantem Polski juniorów. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata do lat 17 walnie przyczynił się do zdobycia przez Polskę wicemistrzostwa. Został także wybrany do pierwszej piątki Mistrzostw Europy do lat 18, rozgrywanych niedawno we Wrocławiu. Ostatnio Karnowski grał w drugoligowej drużynie SMS PZKosz Cetniewo, gdzie zdobywał średnio 14 punktów oraz 9,6 zbiórki na mecz. Przyjście do Siarki Jezioro Przemysława Karnowskiego jest dla prezesa Zbigniewa Pyszniaka wypełnieniem luki pod koszem.

– Mogę potwierdzić, że Przemysław Karnowski zagra w drużynie Siarki Jezioro w nadchodzącym sezonie. Zawodnik długo zastanawiał się czy przyjść do Tarnobrzega, ponieważ miał także inne propozycje. Myślę, że poradzi sobie na parkietach ekstraklasy. Mimo młodego wieku, dzięki grze w kadrze Polski to zawodnik ograny. Po przyjściu Karnowskiego nie planujemy już żadnych wzmocnień na pozycji centra. Mamy Dariusza Wykę oraz Wojciecha Barycza, który także może grać jako środkowy. Także Amerykanin Nicchaeus Doaks może grać jako center w razie potrzeby – mówi o nowym, wysokim zawodniku swojej drużyny prezes Pyszniak.

Karnowski będzie otrzymywał w Tarnobrzegu stypendium. Pozwoli mu to po zakończeniu sezonu wyjechać do USA i tam kontynuować swoją karierę.

Drugim zawodnikiem, który zagra w Siarce Jezioro jest Amerykanin LaMarshall Corbett (22 lata, 190 cm). To kolejny gracz w Siarce Jezioro, który grał poprzednio w lidze NCAA2. Ostatni sezon spędził w drużynie Angelo State University, gdzie zdobywał średnio na mecz 20,1 punktu oraz 4,5 zbiórki. To tzw. combo guard, który może występować zarówno jako rzucający jak i rozgrywający.

Zawodnik ten, podobnie jak trenujący już od tygodnia James Helton, będzie w Tarnobrzegu na trzytygodniowych testach. Jeśli trener Dariusz Szczubiał uzna, że Corbett jest wartościowym zawodnikiem, wtedy podpisze z Siarką Jezioro kontrakt na grę w najbliższym sezonie.

– Wczoraj na treningu wieczornym pojawił się także nowy amerykański zawodnik LaMarshall Corbett. Będzie u nas trenował trzy tygodnie. Jeśli trener Szczubiał uzna, że przyda się drużynie, wtedy zostanie z nami dłużej – dodaje prezes Pyszniak. – Główną umiejętnością Corbetta jest zdobywanie punktów. Imponuje także skocznością.

Karnowski oraz Corbett, razem z dwójką amerykańskich zawodników, która już podpisała kontrakty (Josh Miller i Doaks), wzięli udział w środowym treningu Siarki Jezioro. W chwili obecnej kadra Siarki jest zamknięta. Ewentualne zmiany będą w przypadku odejścia któregoś z testowanych zawodników.

źródło: PLK

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GPS
12 lat temu

Mocną ekipę szykują Jeziorowcy, zarząd zrobi wszystko aby nie dopuścić do blamażu z ostatniego sezonu. Z korzyścią dla kibiców i sponsorów, oby im się udało zaliczyć tą pierwszą „8”.

Zenon
12 lat temu

Mocną? Nie spodziewałbym się cudów. O 8 nawet nie marzę.

Anonymous
12 lat temu

Więc nie marz o 8 , bo w zasiegu siarki jest nawet i 6 !

GPS
12 lat temu

Oby było jak najlepiej. Wygrane i widowiskowa gra „naszych” będą cieszyć kibiców. Pierwsze mecze pokażą na co nas stać w tym sezonie, skład o niczym nie świadczy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content