Tarnobrzeski zespół Via Rei kończy pracę nad swoim albumem (foto)

W ubiegłym tygodniu w Sandomierzu odbyła się sesja fotograficzna, z udziałem muzyków tarnobrzeskiej grupy Via Rei. Miejsce nieco egzotyczne, niebezpieczne, trudno dostępne a zarazem zadziwiające. Zdjęcia nawiązują do debiutanckiej płyty zespołu, zatytułowanej „W pogoni”, nad brzmieniem, której trwają ostatnie prace. Już niebawem szczegółowe informacje o miejscu i dacie koncertu premierowego.

– Twórczości Via Rei po prostu nie da się łatwo sklasyfikować. I dobrze. Najlepszych poznajemy po tym, że potrafią stworzyć swój własny styl. Via Rei jest temu bliskie. „W pogoni” to jedna z najlepszych piosenek, jakie słyszałem w ostatnich latach. Powinna być przebojem. Ogólnopolskim. Nie jest. Dlaczego? Dziwny jest ten świat Via Rei to zwierzaki sceniczne.

-Ich koncerty to za każdym razem muzyczna uczta. Chciałbym ich zobaczyć na wielkiej scenie przed dużą i wymagająca publicznością. Jakoś dziwnie jestem spokojny, że daliby sobie radę. Życzę im tego z całego serca – mówi dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński, autor „Beats of freedom”, „Życie to surfing”, “Historii Polskiego Rocka”, „Kultu Kazika” i „Raportu o Acid Drinkers.

Info: www.viarei.art.pl, foto: Patryk Goszczyński


video: viarei

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
9 lat temu

Jak to nie da się sklasyfikować? Nuda i wszystko to już kiedyś przez innych zostało nagrane… Kolejny lipny zespół, nie wiadomo dlaczego promowany przez ten portal, nie macie już nic ciekawszego do zaoferowania?

Mirek
9 lat temu

Jak na reggową kapelkę to nudnie nie jest, muszę przyznać, że Via Rei ma swój klimat, mi się ich nuty podobają.

Mefisto
9 lat temu

klasyczne, wsiowe umca, umca
to nawet nie leżało obok No Woman No Cry

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content