Prezydent podtrzymał decyzję – przedszkole nr. 9 zostanie przeniesione z centrum na Dzików

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz podtrzymał swoją decyzję o nowej lokalizacji Przedszkola Integracyjnego Nr 9. Spór w sprawie przeniesienia przedszkola pomiędzy prezydentem a rodzicami dzieci trwa od czerwca br.

Na przełomie czerwca i lipca odbyły się spotkania rodziców z Naczelnik Czaplińską i prezydentem Mastalerzem, podczas których rodzice dzieci uczęszczających do „Dziewiątki” starali się przekonać władzę, że taka przeprowadzka nie jest właściwą dla ich dzieci. Rodzice zaznaczali, że nie wszyscy są mobilni, posiadają prawo jazdy, a część z nich po prostu nie stać na codzienne dowożenie dziecka na Dzików.

Kolejnym argumentem przeciwko zmianie lokalizacji przedszkola podnoszonym przez rodziców była obawa stworzenia swoistego „getta” dla dzieci, które będą pozbawione integracji z otoczeniem. Do tej pory lokalizacja przedszkola w centrum zapewniała ułatwiony kontakt dzieci z placówkami kultury i oświaty. Również bliskie usytuowanie poradni specjalistycznych stanowiło pewne udogodnienie dla rodziców i opiekunów dzieci.

Zdaniem prezydenta przeniesienie przedszkola z budynku przy ulicy Dekutowskiego do kompleksu Szkoły Podstawowej nr 9 (przy ulicy Wiejskiej) jest rozwiązaniem najlepszym z możliwych, m.in. dlatego, że w szkole działają już klasy integracyjne, co ułatwi przedszkolakom z „9” ciągłość kształcenia.

– Prezydent zapewnia, że jego służby – przygotowują przeprowadzkę, nową siedzibę i ofertę dydaktyczną przedszkola – w najdrobniejszych szczegółach, zapewniając m.in. sprawny transport do placówki i dostęp do gabinetu rehabilitacyjnego. Dzięki czemu – formuła placówki się nie zmieni, a dobro jej wychowanków nie ucierpi w najmniejszym stopniu – mówi Wojciech Malicki, dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta.

Kancelaria poinformowała również iż zanim prezydent podjął decyzję, wnikliwie przeanalizował wszystkie argumenty rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz wysłuchał szeregu opinii fachowców i samorządowców z różnych miejsc w kraju. Opinii radnych nie zasięgał, bo sprawa nie dotyczy likwidacji placówki, lecz jedynie zmiany jej adresu – co leży w wyłącznej gestii Prezydenta Miasta.

Prezydent tak, jak obiecał spotka się z rodzicami dzieci uczęszczających do Przedszkola Integracyjnego i wyjaśni im szczegółowo motywy swojej decyzji.

źródło:własne, UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x