Wacław Salamucha prezesem Siarki (fotoreportaż oraz video HD)

Wacław Salamucha został wybrany na prezesa klubu KS Siarka. Po rezygnacji z tej funkcji Grzegorza Ciszewskiego, na wtorkowym walnym zebraniu wybrano zarząd klubu w składzie: Wacław Salamucha, Maciej Adamowicz i Dariusz Dziedzic.

Na wniosek członków zmniejszono liczbę osób zasiadających w zarządzie z 5 do 3. Dariusz Dziedzic został wybrany na wiceprzewodniczącego a Maciej Adamowicz obejmie funkcję skarbnika. W skład komisji rewizyjnej weszli Marek Bukała, Tadeusz Stefaniak i Jacek Zaśko.

Nowy prezes Wacław Salamucha powiedział:

– Ja nie neguję działalności poprzednich zarządów, ten zarząd przed nami kolegi Ciszewskiego miał duże plusy, które trzeba dalej kontynuować (…). Podobał mi się marketing, podobała mi się ta cała otoczka, ale ta otoczka musi mieć coś innego, którego może wam zabrakło. Postaramy się my to coś innego wprowadzić to tego zarządu (…). Liczę oczywiście na miasto, bo w tej chwili bez miasta będzie nam bardzo trudno wyprowadzić klub w kwestii które mnie najbardziej bolą jeśli chodzi o płace (…). Życzcie mi powodzenia.

BURZLIWE OBRADY NA TEMAT KONDYCJI I PRZYSZŁOŚCI KLUBU

Podczas walnego, na który stawiło się 48 członków klubu przedstawiono m.in. bieżące informacje na temat stanu finansowego klubu. Przyszłość klubu stała się obiektem gorącej dyskusji uczestników zebrania.

Prezydent Mastalerz powiedział:

– Wypowiadam się jako członek klubu (…), jesteśmy członkami klubu który gra w IV lidze, marzylibyśmy, żeby klub grał przynajmniej o szczebel wyżej. W związku z tym, trzeba sobie zadać pytanie na co nas stać? (…). Jak się prowadzi biznes, to każdy kto prowadzi własne przedsiębiorstwo wie o tym, że wydaje się tyle pieniędzy ile ma się przychodów, ponieważ słowo „upadłość” jest adekwatnym słowem w każdej działalności (…). Rodzi się pytanie ile razy trzeba wpompować pieniądze, żeby dalej się bawić w zarządzanie klubem sportowym KS Siarka. (…) Trzeba realnie znać się na ekonomii, która jest nieubłagana.

– Po pierwsze uważam jako członek, że jeśli chcemy funkcjonować jako klub, to w IV ligowym klubie nie możemy doprowadzić do sytuacji, że prezes pobiera jakiekolwiek wynagrodzenie. (…). Moja propozycja jest następująca: zarząd trzy osobowy, funkcje społeczne, w jego składzie powinny być osoby które są czasowe i niezależne finansowo, (…), OSiR powinien przejąć szkolenie młodzieży, (…) trzeba się zastanowić z zarządem jak doprowadzić do oddłużenia klubu, (…) co ze Zwierzyńcem, jak go skompensować w zamian za oddłużenie klubu.

W odpowiedzi ripostował członek klubu, Waldemar Serafin:

– Skoro w tym kierunku idą rozmowy, to może przygotujmy wniosek na następne walne, że zmieniamy status klubu ze Stowarzyszenia na Miejski Klub Sportowy, skoro miasto ma o wszystkim decydować. (…) Pan prezydent wspomniał o tym, że prywatny przedsiębiorca wydaje tyle, ile ma pieniędzy. Prywatny przedsiębiorca spieniężając swój majątek stara się go zainwestować, po to, żeby osiągnąć porozumienie z wierzycielami, żeby kiedyś z tych długów wyjść przy okazji budując jakąś podstawę na przyszłe funkcjonowanie. Ten rabunek który odbywa się w Siarce i którym być może będzie odebranie lub przekazanie Zwierzyńca,(…), doprowadzi do tego, że klub sam jako instytucja nie będzie w stanie zarobkować, bo niby z czego, skoro zabrane zostaną wszystkie aktywa. (…)

– Mówił pan prezydent, tak jak wnioskował członek Kłos, że nie powinno być zapłaty. Panowie widać wychowali się w innych czasach, inna kultura, inne pokolenie, nas nauczono, że jeśli jest dobra praca, to jest i zapłata za nią (…). Chciałem wspomnieć o tym, że jeśli byłby pan członek klubu Mastalerz na tyle konsekwentny i stosował te same miary do siebie,(…) to nie pobierałby pan wypłaty, a radni nie pobieraliby diet za posiedzenia rady miasta, bo miasto też jest zadłużone, o czym wielokrotnie pan wspomina. (…) Tu chodzi o konsekwencje, jeśli ktoś mówi o czymś, nazywa to honorem, to powinien świecić przykładem, jeśli nim nie świeci, pokazuje kim jest.

OBRADY WTORKOWEGO WALNEGO (W CAŁOŚCI) PREZENTUJEMY PONIŻEJ

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fatum
9 lat temu

Przepowiednie jak widać się spełniają… 🙂 Najważniejsze, że nowy prezes ma przychylność władz miasta.

Zenon
9 lat temu

I to ma być zmiana na lepsze?! Parodia!

Tarnobrzeżanin
9 lat temu

Brawa dla Waldosa za trafną odpowiedź na wywód pana prezydenta(członka klubu) Skoro pan Mastalerz chce aby zarząd i prezes zadłużonego klubu nie pobierali żadnych pieniędzy, powinni pracować społecznie na rzecz klubu to sam powinien świecić przykładem i nie pobierać pensji od zadłużonego miasta a radni diet. Dziękuję ekipie NW24 za ten obszerny materiał video, wreszcie mogłem zobaczyć jak wyglądają te walne zebrania i co mają do powiedzenia członkowie klubu.

Grzegorz Kruk
9 lat temu

„Prezes” Salamucha jeszcze nie został wybrany a już mówi o pozbywaniu się majątku, jak od tego zaczyna swoją kadencję to nic dobrego klubowi nie wróżę…

Mastaleszenko
9 lat temu

stadion jest mój,klub jest mój i Zwierzyniec będzie też mój.wszystko moje !
pozdrawiam norbert grucha jeziorański !

Dziki
9 lat temu

Wszystko oczywiście dla dobra miasta i jego mieszkańców.

Jeśli miasto chce Zwierzyniec to niech weźmie jeszcze klub tak jak to Waldemar sugerował, niech miasto ma 100% udziały w klubie, chyba ekstraklasowa Korona Kielce działa na takich zasadach, wtedy to będzie miało ręce i nogi. Po oddłużeniu, klub bez nowych dochodów znów szybko popadnie w długi i co wtedy sprzeda/odda?

inkognito
9 lat temu

Cz.2 materiału 17:35 minuta wypowiedź Waldiego – i wszystko jasne. Dlaczego członek KS Siarka(prezydent miasta) Norbert Mastalerz nie odniusł się do jego wypowiedzi(pkt.3)? Brak argumentów wcale nie dziwi?

Andrzej
9 lat temu

Podobno Siarka wzmocniła się nowym napastnikiem, ma ktoś jakieś info o nim? czy ten zawodnik zagra w sobotę? Czy kolejny raz Adam będzie musiał modlić się o zwycięstwo, te wcześniejsze modły wreszcie przyniosły efekt 🙂

tbg
9 lat temu
Reply to  Andrzej

jeśli prawdą jest że facet dostanie za dwa miesiące gry 15 tys. to jest to niedopomyślenia, gościu nie grał już kilka miesięcy, nikt go nie chciał więc czarodziej -mastalerz wyciągnął go z kapelusza
A co na to reszta zawodników?

obserwator
9 lat temu

Czyli nic innego jak „Wszyscy ludzie prezydenta”, do tego dążył Mastalerz, zobaczymy, jak sobie teraz poradzi, ale chwalebnych peanów na cześć nowego zarządu na jego blogu nie widać, w przeciwieństwie do pochwał płynących spod pióra naszego bajkopisarza w odniesieniu do zarządu Ciszewskiego tuż po jego ukonstytuowaniu się

Czekamy panie Norbercie vel Christianie …

Greenthumb
9 lat temu

Matko boska jaka hipokryzja tych dziadow..az zeby bola! Brawo Wolt ! Nikt konstruktywnie nie potrafil sie wypowiedziec!

true
9 lat temu

Może gdyby jednak ktoś inny mógł stanąć na czele zarządu, a kierował miastem ktoś mający trochę więcej taktu, odpowiedzialności i rozumu, rzeczywistość wyglądałaby odrobinę inaczej. Pan Salamucha w pewnych momentach wyrażał się jak frustrat, nie wiem czy to dobry wybór.
Jedno jest pewne – mający po swojej stronie prawdę i właściwe spojrzenie Pan Serafin okazuje się mistrzem riposty; i dobrze – niech ich boli!

Roni
9 lat temu

A był inny wybór? Salamucha bez głosów członków klubu wiele nie zdziała. Jak wiemy wszyscy członkowie działają tylko i wyłącznie dla dobra klubu więc możemy spać spokojnie.

Wypierdalacrzadzacdobrzesiebawie
9 lat temu

a co do cholery robi tam dziedzic zwany potocznie KIEŁBASĄ? o tez lize fiutka tego pedalka mastalerza?

padlem
9 lat temu

filmik cz 3 proponuje uwaznie ogladac od 10.30 – taka klase prezentuje nowy czlonek klubu Adamowicz – klakier norbiego.

olek
9 lat temu
Reply to  padlem

Czekamy na suwerenne i autonomiczne decyzje nowego zarządu. Dzisiaj właśnie ten zarząd wraz ze swoim Nadprezesem obradował po południu w klubie

Zenon
9 lat temu

Widzę, że na forum Siarki też co po niektórzy poznali się na radosnej twórczości dziennikarzy Echa Dnia 🙂

Grzegorz Lipiec
9 lat temu
Reply to  Zenon

Tak. I Zenon z tego tytułu ma radosny dzień. Ech, chłopcze… zejdź w końcu na ziemię.

Zenon
9 lat temu

Waldos obnażył Twoje dziennikarskie słabości. Może pora abyś Ty w końcu zszedł.

Tarnobrzeżanin
9 lat temu

Czy to prawda, że w Siarce i najbliższym meczu nie zagra Stolpa? Wyczytałem w weekendowych Supernowościach, że nowy zarząd powiedział, że jest za drogi. O co chodzi? podobno dzięki prezydentowi gość miał grać w Siarce. To wygląda na to, że prezydent sobie a zarząd klubowi… Trudno się w tym wszystkim połapać…

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

Nie wiem, czy Ty Zenon potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy jeszcze nie opanowałeś tej umiejętności, ale ja tam nie dostrzegam obnażania żadnych umiejętności. Skoro Waldos nie chce przeczytać relacji z walnego to jest to jego sprawa. Ma wyrobione zdanie i ma do tego prawo, szanuje to. Ale zagłęb się Zenonie w tekst i wskaż, co jest nieprawdą. Może to, że Wacław Salamucha nie jest prezesem KS-u, albo Siarka nie ma długu w wysokości 300 tys. zł. Nie ma żadnych nadinterpretacji, szukania winnych, tylko przekazane dyskusje zwolenników i przeciwników w trakcie zebrania. Przeczytaj coś dokładnie, zanim pacniesz głupotę.

Zenon
9 lat temu

Głupoty to w co drugim teksie Szpaka czytam 😉

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

To bądź dokładny w swoich wypowiedziach. I tylko tak potrafisz odpowiedzieć na merytoryczne argumenty 😉

Zenon
9 lat temu

Najpierw może przekaż kolegą z redakcji aby byli poprawniejsi w przekazywaniu dokładnych informacji, a później podyskutujemy o dokładności.

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

Przyganiał kocioł garnkowi. Jak chcesz coś przekazać to masz adresy e-mail oraz telefony. Napisałeś, że zostały obnażone moje słabości vide ostatni tekst o walnym w Siarce – czekam wciąż aż je wymienisz. Zatem Ty wpierw bądź dokładny w tym, co piszesz 😉

Zenon
9 lat temu

Nie będę dokładny w tym co pisze dopóki niektórzy dziennikarze sportowi, którzy otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę nie będą poprawni.

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

To ja czekam, aż wskażesz te słabości…

Zenon
9 lat temu

Jams Helton – kolejna słabość. Błędów coraz więcej…

Zenon
9 lat temu

I nawet kolega z Radzynia poznał ”profesjonalizm dziennikarski” redaktorów sportowych Echa Dnia 🙂

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

Zenon masz maila to pisz do tego, kto popełnia błędy. Tobie nigdy nie zdarzyło się zjeść „e”, albo innej litery. Sam popełniasz byki pisząc posty 😉 A Twojego drugiego wpisu, jak i niektórych postów z forum Siarki nie będę nawet komentował. Tylko pisz w LP, bo poznał niedokładność jednego redaktora, a nie dwóch, czy trzech. To że urażeni generalizują, to już inna sprawa…

Zenon
9 lat temu

Zdarzało mi się i to nie raz, bo i każdemu mogą się zdarzyć błędy. To ludzka rzecz przecież. Mniejsze albo większe, ale się trafiają. Jednak nie z taką częstotliwością jak sportowej redakcji Echa Dnia, która w niemal każdym teksie musi palnąć jakaś gafę. I za te gafy mają jeszcze płacone. Wybacz, ale jeśli ktoś coś robi nie w sposób społeczny czy też charytatywny to wymagam od niego rzetelności i poprawności, a jak widzę w co drugim artykule błąd przez który oczy bolą to aż nóż mi się w kieszeni otwiera. A Twoje tłumaczenia, że w PS też gdzieś wykryłeś błędy w niczym nie usprawiedliwiają postawy Twoich kolegów z redakcji. Owszem, trafią się, ale nie takich rozmiarów jak w Echu Dnia.

Grzegorz Lipiec
9 lat temu
Reply to  Zenon

Zenon sam wypisywałeś pomylone nazwiska, a w PS czy GW, wskazywałem na takie same wpadki. Albo nagle okazywało się, że Stilic gra w PGE GKS Bełchatów. Błędy to rzecz ludzka, tutaj kwestia tkwi w tym, że gość musi stworzyć na poniedziałkowe wydaniu 25 tekstów. To jest tak jakbyś się siedział bite 10 godzin na egzaminie. I nie będziesz zmęczony…

Zenon
9 lat temu

Tłumacz się, tłumacz. Błędy na tygodniu też są efektem zmęczenia czy może czegoś innego?

Grzegorz Lipiec
9 lat temu
Reply to  Zenon

I nadal nic do Ciebie nie dociera. Ech, no ale cóż. Masz maila, zapytaj samego zainteresowanego z czego wynikają. Na to jednak jest już zbyt tchórzliwy. Lepiej jest anonimowo „walić” na forum.

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

I na tym kończę dyskusję, bo nierzetelności w tekście o walnym nie znalazłeś.

olek
9 lat temu

Jak zwykle trafny komentarz dotyczący bieżących wydarzeń na antyblogu w stosunku do „Pamiętnika Hipokryty”. Jak ktoś szuka obiektywnych relacji to właśnie tam: http://miastonadzlewem.bloog.pl/?ticaid=6d0de

olek
9 lat temu
Reply to  olek

I jeszcze jedno- wieść gminna niesie, że dolne boisko na Zwierzyńcu już rozparcelowane.

deweloper
9 lat temu
Reply to  olek

Jeśli to prawda to działki w takim miejscu powinny się sprzedać po wyjątkowo wysokich cenach. Za coś trzeba oddłużyć klub.

olek
9 lat temu
Reply to  deweloper

Takie oddłużanie za pomocą sprzedaży działek na Zwierzyńcu było realizowane przez lata – szczególne zasługi w tym zakresie ma obecny prezes. Do czego to doprowadziło- wszyscy wiemy- w ubiegłym roku prawie wchodził już zarząd komisaryczny. Nie tędy droga. To jedyny majątek jaki został w klubie. A swoją drogą, gdyby tej ziemi nie było pies z kulawą nogą by się klubem nie zainteresował- z kręgu miasta ma się rozumieć.Dobrym pomysłem na zagospodarowanie tego w taki sposób aby połączyć dotychczasowe funkcje sportowe i komercyjne (ośrodek szkoleniowo-treningowy) był projekt zarządu który ustąpił i który znalazł inwestora skłonnego zawiązać z nim spółkę. No ale prawdopodobnie tu był pies pogrzebany- ta wieść rozsierdziła Mściwego, który od dawna ma zapewne chętnych na tę ziemię. Kilka lat temu nasz Pan Przewodniczący mocno się w temacie kręcił. Obecny Nadprezes N.M. ma wiele innych możliwości na źródła finansowania – wystarczy chociażby telefon do miejskich spółek tak jak w przypadku koszykówki, lub podzielenie dochodów z opłaty targowej pomiędzy piłkę nożną a koszykówkę- dotychczas tylko koszykarze z tego korzystają., czy chociażby skorzystanie z dobrze opracowanych ofert sponsorskich przygotowanych przez poprzedni zarząd-( widziałem to- bardzo dobre opracowanie)-Trzeba tylko chcieć- a wiadomo przecież, że nie o dobro klubu tu chodziło tylko o ten… Czytaj więcej »

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

O boisko na Zwierzyńcu jutro wypytam

robal
9 lat temu

Oj Grzegorz, ty lizusie, i tak Waldos Cię nie pokocha

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

Robal, ale mi nie zależy na tym aby ktoś mnie pokochał. Nie wiem co insynuujesz?!

42
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content