22.09 (czwartek) Sesja naukowa „Jan Długosz-dzieło i dziedzictwo” w Zamku Dzikowskim, godz.13

Z okazji przypadającej w roku bieżącym 20 rocznicy powstania Muzeum Historycznego m.Tarnobrzega oraz 40-lecia Towarzystwa Przyjaciół Tarnobrzega w Sali Sejmowej zamku w Dzikowie w czwartek 22 września b.r. odbędzie się sesja naukowa „JAN DŁUGOSZ – DZIEŁO I DZIEDZICTWO” zorganizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza.

Poprzedzi ją msza święta za duszę Jana Długosza oaz absolwentów Akademii Miechocińskiej , jaka  rozpocznie się o godz.11-tej w kościele pw.św.Marii Magdaleny w Miechocinie.  Nabożeństwo celebrować będzie J.E. Ks Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Sandomierski.  Po mszy zostanie odsłonięty obelisk poświęcony Janowi Długoszowi.

Wspomniana sesja naukowa rozpocznie się w zamku dzikowskim o godz.13. W jej programie referaty wygłoszą: dr Adam Wójcik „Dwa jubileusze”, prof.dr Feliks Kiryk  „Jan Długosz – ojciec polskiej historiografii”, prof.dr Władysław Serczyk „Ruś i Rusini w oczach Jana Długosza”,  prof.dr Franciszek Ziejka „Powtórny pogrzeb Jana Długosza i powstanie krypty zasłużonych na Skałce”, mgr Aleksandra Janas „Jan Długosz – próba charakterystyki według Ignacego Chrzanowskiego” i dr Adam Wójcik „Architektura domów Jana Długosza”.

foto& źródło: Muzeum Historyczne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content