23.09 (piątek) Wręczenie nagród w konkursie literackim oraz warsztaty literackie w MBP w Tarnobrzegu, godz.13

Uroczyste wręczenie nagród laureatom VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Życie wierszem pisane” połączono z warsztatami literackimi.

Protokół z posiedzenia Komisji VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
„Życie wierszem pisane”

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg, Norberta Mastalerza, ogłoszony został w styczniu br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Adresowany był do młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu było rozwijanie i promowanie młodych talentów, a także stworzenie młodzieży szansy debiutu w pokonkursowym tomiku wierszy wydanym przez Organizatora. W regulaminowym terminie na adres MBP wpłynęło 79 wierszy od uczestników z całego kraju. Komisja do oceny zakwalifikowała 76 wierszy. Ze względu na odstępstwo od I punktu regulaminu (określającego wiek uczestników konkursu) jury nie zakwalifikowało do oceny prac jednego autora.

Komisja w składzie:

Grzegorz Kociuba – przewodniczący oraz Maria Pałkus, Maria Kwiecień – Rawska, Jan Adam Borzęcki po dokładnej analizie wierszy przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

Uczniowie szkół gimnazjalnych:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł przyznano Karolinie Chyła z Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie za wiersz „Maleńka chwila”

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł przyznano Martynie Jedziniak z Gimnazjum nr 4 w Jaśle za wiersz „Samotność”

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł przyznano Jagodzie Magdzie z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Nowej Dębie za wiersz „Istoty zakochane”


Wyróżnienie
i nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł przyznano Błażejowi Pałkusowi z Gimnazjum nr 1 im. St. Jachowicza w Tarnobrzegu za wiersz „Jestem pisklęciem…”

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł przyznano Pawłowi Hajdukowi z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu za wiersz „List Galilejczyka dyktowany w drodze do Jerozolimy”

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł przyznano Kacprowi Płusie z Liceum Ogólnokształcącego im. św. Wincentego a’ Paulo w Pabianicach za wiersz „Pierwsza pieśń henocha”

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł przyznano Justynie Grzesiowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze za wiersz „Bogiem”


Wyróżnienie
ex aequo i nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł przyznano:

Annie Wnęk z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu za wiersz „Kurzozapomnialec”

oraz

Wojciechowi Makowskiemu z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu za wiersz „Smoleńska mgła…”

źródło: MBP Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
9 lat temu

Gratuluję, Kochanie 🙂 ;***

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x