Czy Wisła Sandomierz pokona kieleckich akademików? Zapowiedź meczu II kolejki

Już w najbliższą sobotę 24 września o godzinie 18.00, sandomierska drużyna w meczu II kolejki drugoligowych rozgrywek podejmie na własnym parkiecie zawodników AZS Politechniki Świętokrzyskiej. Podczas meczu zbierane będą do puszek pieniądze dla ciężko chorego Grzesia Niewitowskiego.

W minioną niedzielę 18 września piłkarze ręczni Wisły Sandomierz pomyślnie zainaugurowali nowy sezon rozgrywek, pokonując na wyjeździe beniaminka z Chełmka 30:27.

W poprzednim sezonie w dwóch meczach zwyciężała drużyna z Sandomierza – w tym sezonie jednak zawodnicy w Kielc są dużo silniejsi niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Dla obydwu drużyn będzie to bardzo trudne spotkanie. Politechnika z pewnością będzie chciała odrobić straty po przegranej w I kolejce (jednobramkowa przegrana Grunwaldem Rudą Śląską – spadkowiczem z I ligi). Warto dodać, że akademicy przed sezonem wzmocnili swoją drużynę. Poprzedni sezon zakończyli na wysokim, piątym miejscu. W tym sezonie są jedną z drużyn aspirujących do zajęcia miejsca w czołówce tabeli.

Wisła Sandomierz w tym sezonie gra bez kilku kluczowych zawodników z Marcinem Ogrodnikiem czy Tadeuszem Dusakiem na czele (Ich brak niestety będzie widoczny i odczuwalny na parkiecie). Ich miejsce zastąpiło kilku nowych, młodych zawodników, którzy pełni energii i siły przystępują do rozgrywek tego sezonu. Chłopaki na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, grając jak najlepszą piłkę.

Dla sandomierskiej drużyny nadchodzący mecz nie będzie łatwy, ale drużyna przystępuje do niego pełna nadziei na wygraną. Zawodnicy na pewno dadzą z siebie wszystko, ale bez odpowiedniego dopingu kibiców może być im trudno. Zapraszamy zatem wszystkich kibiców i sympatyków piłki ręcznej na sandomierską halę aby dopingować Sandomierzan. Gwarantujemy doskonałą atmosferę i emocje sportowe na najwyższym poziomie.

SPR Wisła Sandomierz vs. AZS Politechnika Świętokrzyska

sobota, 24 września, godz. 18.00

hala MOSiR, ul. Patkowskiego 2a, Sandomierz

bilety: 5 zł.

Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o wsparcie finansowe dla Grzesia. Podczas meczu będą do puszek zbieranie pieniądze dla chłopca

Więcej informacji o chorobie chłopca można znaleźć na stronie www.grzesn.pl

źródło: www.sprwisla.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x