Miejsca do oddania przeterminowanych leków pojawią się w Tarnobrzegu od października

Już od października każdy, kto ma w domu przeterminowane leki będzie mógł je bezpiecznie wyrzucić w wybranych punktach miasta. Odbiorem i unieszkodliwieniem leków zajmie się Firma Usługowo-Handlowa EKO-TOP Sp. z o.o Rzeszów, która została wyłoniona w drodze przetargu. Już w piątek zostaną ustawione pierwsze pojemniki.

Specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać przeterminowane leki (produkty lecznicze, wyroby medyczne w postaci płynnej, stałej oraz aerozole) zostaną ustawione w dziesięciu punktach w mieście. W dziewięciu przypadkach konfiskatory będą ustawione w aptekach znajdujących się w różnych częściach miasta.

Punkty zostały tak rozplanowane, aby mieszkańcy różnych osiedli mieli łatwy do nich dostęp. Jeden z pojemników umieszczony będzie także w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Mickiewicza 7, po prawej stronie, obok urzędomatu. Umowa z firmą, która zajmie się wywozem leków obowiązywać będzie do końca przyszłego roku. Planowana liczba odbioru leków z każdego punktu, to 170. Firma EKO-TOP zobowiązana będzie także maksymalnie w ciągu dwóch dni od zgłoszenia ,odebrania zawartości pojemników. Koszt prowadzenia akcji, to 16 230 zł.

Wykaz lokalizacji, gdzie ustawione będą pojemniki do zbiórki przeterminowanych leków: Apteka Dzikowska, ul. Konfederacji Dzikowskiej 16, Apteka „Bułgar”, ul. Kopernika 19, Apteka „Familijna”, ul. Mickiewicza 34e, Apteka ul. Sienkiewicza 67, Apteka prywatna S.J. ul. Targowa 6b, Apteka „NOVA”, ul. Warszawska 378, Apteka „Pod Tapimą”, ul. Waryńskiego 1, Apteka „Urtica” s.c. ul. Wyszyńskiego 20, Apteka ul. Zwierzyniecka 18, Urząd Miasta Tarnobrzeg, ul. Mickiewicza 7.

foto&źródło: Agata Rybka/UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
domiinika
9 lat temu

Tak,dobry przepis,tylko ciekawi mnie, gdzie znajdują się pojemniki na zużyte baterie , bo sporadyczne zbiórki w sklepach już się nie odbywają.

Barbara
8 lat temu

Tak dobrze było i się zbyło…. Dziś chciałam wrzucić przeterminowane leki do pojemnika w aptece a pojemnik znikł…. Komu to przeszkadzało?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content