Otwarcie nowego biura Esteki (fotoreportaż oraz video HD)

Otwarcie nowego biura tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Esteka odbyło się w piątek 30 września. Nowa siedziba placówki mieści się w Tarnobrzegu, na ulicy 11-go Listopada 8a. Uroczystego otwarcia dokonali Prezes Zarządu Janusz Szwed i Prezydent Miasta Tarnobrzeg Norbert Mastalerz.

Istotą funkcjonowania Stowarzyszenia Esteka jest działalność na rzecz najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega, stąd większość programów ma taki właśnie charakter. Dlatego też podjęto działania zmierzające do uruchomienia własnych pomieszczeń, w których będzie można organizować zajęcia pozalekcyjne, tworzyć klub i rozwijać pasje dzieci i młodzieży.

Kosztem blisko 40 tys. zł zostały wyremontowane pomieszczenia w budynku przy ul. 11 Listopada 8a. Utworzona została tam świetlica wraz z zapleczem sanitarnym oraz pracownia mechatroniki. W przygotowaniu jest uruchomienie kolejnych klubów: filmowo-dziennikarskiego oraz żeglarskiego.

O nowej siedzibie Stowarzyszenia i jego działaniach opowiada vice prezes Esteki Robert Kędziora.

Podczas uroczystości otwarcia zaprezentowano projekt budowy ośrodka hipoterapii w połączeniu z zapleczem turystycznym. Ośrodek ten miałby mieścić się na terenach wokół Zamku Dzikowskiego. O projekcie opowiada Robert Kędziora.

Jarosław Piątkowski przedstawił również projekt budowy Ogólnopolskiego Centrum Edukacji Dzieci i Młodzieży, który miałby zostać usytuowany nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Opowiada Jarosław Piątkowski.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x