Trzeci Orlik w Tarnobrzegu

Kompleks boisk Orlik 2012 został otwarty przy Szkole Podstawowej nr.3 w Tarnobrzegu. Budowa Orlika, której wykonawcą była wrocławska firma SALTEX Europa, kosztowała 1 076 276,48 zł.

– To bardzo ważny dzień w życiu naszej szkoły. Dzięki Orlikowi sport nabierze dla naszych uczniów szczególnego znaczenia – powiedziała Anneta Martyniuk, dyrektor „trójki”.

Otwarcie Orlika miało uroczysty charakter. Były prezenty, występy, pokazowy mecz. Gośćmi honorowymi imprezy byli m.in. wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik, posłowie Zbigniew Rynasiewicz, szef sejmowej komisji infrastruktury, Renata Butryn i Antoni Błądek oraz wicemarszałek podkarpacki Zygmunt Cholewiński.

Budowa Orlika, której wykonawcą była wrocławska firma SALTEX Europa, kosztowała 1 076 276,48 zł. Na tę kwotę złożyły się dotacje z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i fundusze własne miasta Tarnobrzeg.

Jest to trzeci Orlik w Tarnobrzegu, a wkrótce przy Szkole Podstawowej nr 7 otwarty zostanie czwarty.

Pierwszy kompleks boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” otwarto w Tarnobrzegu na Nadolu, 16 czerwca 2009r.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
9 lat temu

Nie potrafię tego pojąć , 2 orliki na przywiślu , 1 na dzikowie , 2 na kopernika z czego jeden to pół orlik przy górniku , a na serbinowie ? Gdzie tu jakaś normalność największe osiedle bądź 2 co do wielkości bez orlika , smiech na sali … nawet mokrzyszów ma orlik…

Mecenas
9 lat temu

To jest dla mnie nie zrozumiałe, dlaczego na największym osiedlu w Tarnobrzegu takim jak Serbinów nie ma żadnego orlika. Są jedynie wypłowiałe ziemię na których mamy grać w nogę i stare obskurne kosze na których można tylko sobie ręce poharatać. Gdzie tu jest logika ?

Zenon
9 lat temu

Brawo panowie w pełni podpisuję się pod tym co napisaliście. Widocznie niektórzy stwierdzili, że Serbinów nie potrzebuje Orlika skoro ma bezsensowne boisko bez żadnego zaplecza obok SP nr. 10. Czyż nie można było zamiast tego całego euro boiska zrobić przykładowo dwóch Orlików? Komuś widocznie zabrakło zdrowego rozsądku. Oba nowe boiska powinny zostać mianowane imieniem Anny Czaplińskiej, a drugi na Mokrzyszowie imieniem Janusza Kłosa.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content