W Nowej Dębie budują dworzec autobusowy

Inwestycja będzie kosztować ponad 700 tys. zł. – Po wybudowanie nowoczesnego przystanku autobusowego brakowało na dworcu budynku w którym podróżni mogliby oczekiwać na podróż – podkreśla burmistrz Wiesław Ordon.

Będzie to nowoczesny budynek wyposażony m.in. w cyfrowe ekrany prezentujące rozkład jazdy także kioski multimedialne i pulpity informacyjne. Dzięki multimedialnym kioskom informacyjnym można przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę rozpowszechniać dowolne informacje – nie tylko związane z ruchem autobusów – podkreśla Wiesław Ordon – Co ważne można to robić w atrakcyjnej formie wykorzystując wysokiej jakości dźwięk i grafikę.

Systemy te można także wyposażyć w czytniki kart czy nawet linii papilarnych, które mogą skutecznie wykorzystywać pracownicy np. kierowcy autobusów.
Inwestycja zakończy się w czerwcu 2012 roku. a jej całkowity koszt wyniesie ponad 700 tys. zł. Budowę w dwóch trzecich wartości wsparł samorząd województwa podkarpackiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

foto&źródło: Paweł Antończyk

Paweł Antończyk
Samodzielne stanowisko ds. promocji gminy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content