17.10 (poniedziałek) Strajk Żywności w Tarnobrzegu, godz.12

W ramach obchodu Światowego Dnia Żywności, Tarnobrzeski Bank Żywności włączył się w ogólnopolską akcję „Strajk Żywności”. „Strajk Żywności” w Tarnobrzegu rozpocznie się przemarszem z pod Urzędu Miasta w poniedziałek 17 października o godz. 12:00.

W Europie rocznie marnuje się 89 milionów ton żywności z czego 59 milionów nadaje się do spożycia. Ponad 36 procent odpadów spożywczych to warzywa i owoce.

Organizatorzy strajków chcą zwrócić uwagę, że wystarczy planować zakupy, odpowiednio przechowywać produkty lub robić z nich przetwory. Podkreślają także, że marnowanie żywności ma ścisły związek z ekologią i troską o naszą planetę. Zachęcają do regularnego czytania porad jak nie marnować jedzenia na stronie prowadzonej przez Federację Polskich Banków Żywności www.niemarnuje.pl Strajki żywności organizowane są corocznie z okazji Światowego Dnia Żywności.


Światowy Dzień Żywności
został ustanowiony w 1979 roku przez FAO (Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa). Corocznie obchodzi go ponad 150 krajów. Jego celem jest zwiększenie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.

Spot kampanii zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności

video: FPBZ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content