Mieszkańcy za podziałem Dzikowa

Dwieście sześćdziesiąt osób opowiedziało się za podziałem osiedla Dzików na część miejską i rolniczą, a sto dziewiętnaście było przeciwnego zdania. Kilka dni temu zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące proponowanego podziału osiedla Dzików. Wzięło w nich udział 379 osób.

Konsultacje trwały od 12 września do 11 października 2011 r. W tym czasie wszyscy chętni mogli zgłaszać swoje uwagi i sugestie dotyczące proponowanego podziału. Wnioski przyjmowane były w Biurze Rady Miasta. Prezydent Tarnobrzega zorganizował także dwa spotkania dla mieszkańców części miejskiej i części rolniczej, w których udział wzięło kilkadziesiąt osób. Po podsumowaniu zgłoszonych wniosków okazało się, że większość mieszkańców Dzikowa jest za podziałem osiedla.

– Podczas spotkań mieszkańcy podawali różne argumenty. Ci, którzy byli za podziałem, mówili m. in. o innej specyfice problemów występujących w części osiedla o charakterze rolniczym i że istniejący odwieczny podział nie przyczynia się do dobrej współpracy władz osiedla z mieszkańcami. Ci, którzy byli przeciwni, mówili m. in., że podział nie jest potrzebny, bo dobrze jest tak jak jest – mówi Prezydent Norbert Mastalerz. Jak podkreśla, spotkania i konsultacje miały na celu poznanie opinii mieszkańców, a ci wypowiedzieli się za podziałem.

Podczas trwania konsultacji, mieszkańcy zgłaszali także inne propozycje nazw dla rolniczej części osiedla: Dzików Stary, Dzików II, Mały Dzików, Wymysłów, Podłęże.

źródło:Agata Rybka/UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Lipiec
11 lat temu

Lepiej dokładnie przyjrzeć się kwestii podziału osiedla. Bo znając sprawę wiem, że tych argumentów przeciwko podziałowi było znacznie więcej.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content