Wypadek autokaru z licealistami – 23 osoby ranne

Gęsta mgła prawdopodobnie przyczyniła się do wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej nr 871 w Grębowie w powiecie tarnobrzeskim. 26-letni kierowca autobusu wiozący uczniów na wycieczkę wjechał prosto na środek ronda zatrzymując się na wysepce. 16 osób trafiło do szpitala w Tarnobrzegu, 7 do Stalowej Woli. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i straż pożarna.

Do wypadku doszło dzisiaj przed godziną 6, na drodze wojewódzkiej nr 871w Grębowie. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że 26-letni kierowca autobusu prawdopodobnie nie zauważył ronda i wjechał na nie, zatrzymując się na wysepce. Autokarem jechało 26 licealistek, trzech opiekunów i kierowca. Wszyscy udawali się z Zamościa na wycieczkę do Częstochowy. Obrażenie, których doznały poszkodowane osoby, są lekkie, przeważnie są to potłuczenia i otarcia. 23 osoby zostały przewiezione do szpitali w Tarnobrzegu i Stalowej Woli.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że 26-letni kierowca był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących osób. Ruch odbywa się płynnie, bez utrudnień.

źródło:Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radiosłuchacz
9 lat temu

Przed chwilą w radiowej trójce mówili o tym wypadku, nic poważnego się nie stało a cała Polska będzie o tym cały dzień trąbić.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content