Obchody Święta Niepodległości w Baranowie Sand (fotoreportaż)

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. w Kościele pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim. W uroczystościach udział wzięli m.in.przedstawiciele władz lokalnych oraz reprezentanci OSP.

W uroczystościach udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – p. Jacek Hynowski, Poseł RP p. Mirosław Pluta, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego p. Krzysztof Pitra, Przewodniczący Rady Miasta Baranów Sandomierski p. Kazimierz Idzik, przedstawiciele Rady Miasta i Młodzieżowej Rady Miasta oraz liczni zaproszeni goście. Nie zabrakło również licznych reprezentacji pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Zespołów Szkół z terenu naszej gminy.

Wartę honorowa podczas uroczystości pełnili żołnierze jednostki Wojskowej w Nowej Dębie. Po Mszy Św. wszyscy zebrani goście udali się na cmentarz Parafialny by tam złożyć hołd i kwiaty na grobach poległych żołnierzy.

Na Sali portretowej Zamku w Baranowie Sandomierskim Burmistrz Baranowa Sandomierskiego powitał zebranych gości po czym zaprosił wszystkich na specjalny program okolicznościowy przygotowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Tarnobrzegu.

Tekst: Katarzyna Młyniec

Foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x