Odnowione ulice Borek, Sosnowa, Niepodległości i 1 Maja

Blisko cztery miliony złotych kosztowała gruntowna modernizacja tarnobrzeskich ulic Borek, Sosnowa, Niepodległości i 1 Maja. Kilkanaście dni temu wykonawcy zakończyli ostatnie prace.

1 181 758,24 zł kosztował gruntowny remont ulicy Borek i Sosnowej. Wykonawcą prac była firma STRABAG Sp. z o.o. Pruszków z siedzibą oddziału w Rzeszowie. Prace trwały do końca października br. Przebudowa ulicy Sosnowej i ul. Borek na Os. Wielopole obejmowała odcinek od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Por. J. Sarny w Tarnobrzegu.

W ramach zaplanowanych prac wykonano z kostki brukowej betonowej nową nawierzchnię ulicy, a także chodniki i zjazdy. Zakres prac objął także oznakowanie pionowe, małą architekturę i przydrożną zieleń. Wykonawca uregulował także wysokość istniejących ogrodzeń. Inwestycja objęła także budowę kanalizacji deszczowej ze studniami i kratami ściekowymi, a także przebudowę oświetlenia uliczne.

Kilkanaście dni temu zakończyły się także prace przy modernizacji ul. Niepodległości i 1 Maja. Koszt tej inwestycji, to 2 765 308,04 zł. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM-PIASECZNO” z Łoniowa. Przebudowa ulicy Niepodległości i 1 Maja objęła odcinek od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Sokolą. Na całej długości ulicy wykonano nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Chodniki, zjazdy i parkingi ułożono z kostki betonowej.

Wykonano oczywiście oznakowanie pionowe i poziome jezdni. Zadbano także o małą architekturę i przydrożną zieleń. W ramach zaplanowanych prac przebudowano także kraty ściekowe i uregulowano urządzenia podziemne na kanalizacji deszczowej. Prace objęły także przebudowę wodociągu i usunięcie kolizji z kanałem c.o.. Zostało także przebudowane oświetlenie uliczne.

Na tę inwestycję miasto otrzymało ponad 2 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013, oś priorytetowa nr 2 Infrastruktura techniczna, Działanie 2.1 – Infrastruktura komunikacyjna, schemat B – drogi powiatowe.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
oko
8 lat temu

Czy chodnik przy Sanepidzie i „okrąglaku” załapał się na inwestycję???
Pytanko, co to „mała architektura”?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x