Intercity z Tarnobrzega do Nowej Dęby?

Na nowodębskim peronie będzie zatrzymywał się pociąg łączący Nową Dębą m.in. z Zamościem, Krakowem i Zieloną Górą. – O nowym rozkładzie będziemy mówić od wtorku, 22 listopada ale już dziś mogę potwierdzić, że wspomniany wcześniej pociąg będzie się zatrzymywał w Nowej Dębie. – informuje Beata Czemerajda z Biura Komunikacji i Promocji PKP Intercity.

Na te chwilę wedle uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji wynika, że pośpieszny jadąc do Krakowa i Zielonej Góry zatrzyma się w Nowej Dębie o 8:17, natomiast w drodze powrotnej jadąc do Zamościa dotrze do leśnego miasta o godzinie 19.26.

Dzięki interwencjom podjętym przez Klub Radnych Ratusz oraz parlamentarzystów Mirosława Pluty (PO) i Zbigniewa Chmielowca (PiS) udało się nie tylko zagwarantować Nowej Dębie postój „Hetmana” ale również przystąpienie do realizacji dokumentacji projektowej na dobudowę peronu na przystanku osobowym Nowa Dęba.

Jak poinformowała nas Dorota Szalacha z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK wykonanie robót, związanych z dobudową peronu jest zaplanowane na drugą połowę 2012 r. i potrwa ok. 3 miesiące. Realizacja inwestycji nie powinna wpływać na ograniczenia ruchu pociągów. Koszt zadania inwestycyjnego zostanie określony w kosztorysie inwestorskim na etapie opracowania dokumentacji.

info: UMiG Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content