Koncert zespołu Autoblues w Tarnobrzegu (video HD)

Koncert radomskiego duetu Autoblues odbył się w piątek 25 listopada w tarnobrzeskim pubie Blues&Rock. Dwaj sympatyczni panowie zaprezentowali m.in. utwory Tadeusza Nalepy, w aranżacji na dwie gitary akustyczne i harmonijkę ustną.

Zespół AUTOBLUES powstał wiosną 2006 roku z inicjatywy gitarzysty, autora tekstów Wojtka Matyji, który do swojego projektu zaprosił znanego radomskiego wokalistę bluesowego, harmonijkarza i gitarzystę Darka „Bluesa” Piastowicza.

Obaj muzycy mają za sobą bogatą przeszłość artystyczną zarówno na scenie rock’owej jak i blues’owej. Osobno występowali w czołowych radomskich zespołach koncertując i biorąc udział w ogólnopolskich przeglądach, konkursach i festiwalach (m.in. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, Rawa Blues ).

W 2006 roku ich drogi się spotkały i powstał duet AUTOBLUES. Grają na gitarach akustycznych bez sekcji rytmicznej , Darek „Blues” Piastowicz dogrywa na harmonijkach i śpiewa. Jego charakterystyczny wokal i dźwięk harmonijki składają się na charakterystyczną barwę jaką jest AUTOBLUES.

Wiosną 2009 roku duet wystąpił na koncercie przed NOCNĄ ZMIANĄ BLUESA i SŁAWKIEM WIERZCHOLSKIM.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content