Andrzej Franciszek Stępień Zasłużonym Tarnobrzeżaninem

Za zaangażowanie i pracę włożoną w rozwój Tarnobrzega, w 2010 roku ówczesny Prezydent Miasta, przyznał tytuł Zasłużony Tarnobrzeżanin Panu Andrzejowi Franciszkowi Stępniowi. W miniony piątek Prezydent Norbert Mastalerz wręczył przyznane odznaczenie.

W piątek, tuż przed imieninami Pana Andrzeja i w dniu kiedy tarnobrzescy górnicy świętują XXXX, jubileuszową Barbórkę, Prezydent Mastalerz zaprosił na spotkanie Zasłużonego Tarnobrzeżanina. Niestety ze względu na zły stan zdrowia sam zainteresowany nie mógł odebrać pamiątkowego grawertonu ani odznaczenia.

Zaproszenie Prezydenta przyjęła córka Pana Stępnia, która w imieniu taty podziękowała za pamięć i życzenia. – Pan Andrzej przez lata związany był z górnictwem. Przez lata swojej pracy i działalności otrzymał wiele wyróżnień, które tylko potwierdzają jego zaangażowanie i wkład pracy. Niestety mój poprzednik przyznał odznaczenie, ale nie pokwapił się, aby już go wręczyć – mówi Prezydent Mastalerz.

Pan Stępień jest rodowitym tarnobrzeżaninem. Urodził się w 1931 roku. Przez 25 lat pracował w Kopalniach i Zakładach Przetwórczych Siarki „Siarkopol”, gdzie zajmował coraz wyższe stanowiska – kierownik Działu Finansowego, z-ca dyrektora ds. ekonomicznych, za-ca dyrektora ds. handlowych, aż w 1986 roku został dyrektorem naczelnym. Pan Andrzej Stępień związany był także ze sportem. W latach 1974-1987 pełnił funkcję prezesa naczelnego Klubu Sportowego „Siarka”. Był również kapitanem rezerwy Wojska Polskiego. W 1972 roku został odznaczony srebrnym krzyżem zasługi, w 1979 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 1984 roku Orderem Sztandaru Pracy II klasy.

Fot. Dariusz Bajor

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x