Po pijanemu spowodował kolizję i uciekł

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mężczyźnie, który zamroczony alkoholem spowodował kolizję drogową, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Było kilka minut po godzinie 22 w sobotę, kiedy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Według zgłoszenia doszło do niej na drodze wojewódzkiej nr 723 biegnącej ul. Warszawską w Tarnobrzegu, a sprawca prawdopodobnie będąc w stanie nietrzeźwym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast udali się w rejon zdarzenia. Będąc na miejscu zauważyli uszkodzony pojazd marki Volkswagen Transporter, obok stał kierowca i trzy jego pasażerki. Funkcjonariusze rozpytali te osoby ustalając, że sprawca zdarzenia poruszał się pojazdem marki Mercedes, który podczas manewru wyprzedzania najechał na jadącego tym samym pasem ruchu volkswagena, a następnie zjechał na pobocze uderzając w znak drogowy „przejście dla pieszych”. Z relacji świadków wynikało, że kierowca mercedesa prawdopodobnie był pijany, zaraz odjechał z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny podejrzanego o spowodowanie kolizji. Sprawdzając osiedlowe uliczki na jednej z posesji zauważyli zaparkowany pojazd, nosił on ślady licznych uszkodzeń. Obok samochodu stało czterech mężczyzn. Policjanci wyczuli od nich silną woń alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania tym pojazdem i spowodowania kolizji drogowej. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzn. Badanie wykazało u każdego z nich ponad promil alkoholu w organizmie. Dwóch z mężczyzn zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Przez kilkanaście godzin policjanci prowadzili intensywne czynności procesowe. W sprawie przesłuchali wielu świadków, co pozwoliło ustalić sprawcę tego przestępstwa. Okazał się im 39-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który w chwili popełnionego czynu miał 1,32 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu, zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Trwaja dalsze czynności w tej sprawie.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x