„SCHETYNÓWKA” na drogę Jadachy Ocice

Droga Jadachy-Ocice w końcu doczeka się remontu. Projekt Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu zakwalifikował się do rządowego programu „schetynówek”.

W ramach nowej edycji programu samorządy mogą otrzymać z budżetu państwa 30 procent wsparcia wartości planowanego zadania, przy 70 procentowym udziale własnym. Projekt złożony przez powiat tarnobrzeski zajął drugie miejsce na liście.

Inwestycja będzie kosztować 1 milion 770 tysięcy złotych z czego 750 tys złotych przekaże budżet państwa. 400 tysięcy złotych na realizacje zadania przeznaczył nowodębski samorząd. Remont będzie przebiegał etapowo.

– Pierwszy obejmie odcinek od cmentarza w Chmielowie, poprzez całą miejscowość Chmielów. Kolejny odcinek to ten, który biegnie przez Jadachy. Część drogi, której nie uda nam się wyremontować za pieniądze ze „schetynówki” planujemy wyremontować z programu popowodziowego, a część z własnego budżetu. -mówi starosta Krzysztof Pitra.

Projekty zaakceptował już wojewoda podkarpacki. Teraz zadania musi jeszcze zatwierdzić ministerstwo administracji i cyfryzacji.

źródło: Marek Ostapko

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content